Wszystkie transfery 2020/2021 w kolarstwie górskim

HomeSportDrużyny

Wszystkie transfery 2020/2021 w kolarstwie górskim

Przełom roku kalendarzowego to zawsze przetasowania w ekipach kolarskich. Dodatkowo pierwotnie 2020 miał być rokiem Igrzysk Olimpijskich w Tokio czyli zakończeniem często dwu albo czteroletnich projektów zorientowanych na Igrzyska. Oznacza to nic innego, że tak samo jak na koniec 2016, tak samo teraz mamy sporo roszad. I tak pewnie będzie w 2024.

Największymi zmianami są niewątpliwie transfery Mistrzów Świata. Pauline Ferrand Prevot, która w Leogang obroniła tęczową koszulkę dołączyła do ekipy Absolute Absalon BMC. Z tej samej drużyny do Specialized Factory Racing Team przeszedł Jordan Sarrou, który w tym samym Leogang zdetronizował po kilku latach dominach samego Nino Schurtera.

W ogóle Specialized Factory Racing Team przechodzi całkowite odświeżenie. W jej szeregach oprócz Sarrou zobaczymy także nieprzypadkowych zawodników – Gerharda Kerschbaumera a także Sinę Frei i Laurę Stigger.

Ekipę Cannondale Factory Racing wzmacniają Simon Andreassen oraz Alan Hatherly. Będą jeździć u boku utytułowanych Manuela Fumica i Henrique Avancini.

Maxime Marotte oraz Luca Braidot dołączają do Santa Cruz FSA XC Team. Do ekipy dołącza także Martina Berta. Z kolei dla Grety Seinwald będzie to trzeci sezon w tych barwach.

Bez zmian w ekipie Scott SRAM gdzie w 2021 zobaczymy Nino Schurtera, Larsa Forstera, Andirego Frischknecht’a oraz Kate Courtney.

KMC Orbea stawia na młode talenty. Do ekipy w której składzie jest m.in. Victor Koretzky oraz Malene Degn dołaczają Oliver Aviles oraz Luca Martin.

Ghost Factory Racing na 2021 to Anne Terpstra, Lisa Pasteiner, Carolin Bohe, Nicole Koller oraz Nadine Rieder.

Swój rozdział zamyka ekipa Stans Pivot Pro Team. Na chwilę obecną nie znane są dalsze sportowe losy Chloe Woodruff, Keegan Swenson i Rose Grant.

Kross Racing Team opuszcza Sergio Mantecon Gutierrez, a skład zostaje ograniczony do trójki zawodników – Mai Włoszczowskiej oraz Bartka Wawaka i Czecha Ondreja Cinka.

W kraju nie mamy aż tylu drużyn i aż tylu mocnych zawodników, ale kilka przetasowań należy odnotować. Przede wszystkim wynikają one z faktu, że z końcem 2020 swoją działalność zakończyła ekipa Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team i zawodnicy jeżdżący w jej barwach musieli znaleźć sobie nowe miejsce.

Najwięcej z nich trafiło do RK Exclusive Doors MTB Team, gdzie zobaczymy m.in. Aleksandrę Podgórską, Zuzannę Krzystałę, Krzysztofa Klimka oraz spinającego całość trenera i zawodnika Bogdana Czarnotę.

Piotr Kryński w 2021 będzie jeździł w barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego, co też powinno być dla niego lepsze ze względu na logistykę. Piotr na co dzień mieszka w Białymstoku.

Stanisław Nowak przechodzi do KS Luboń Skomielna Biała.

Filip Helta, razem z Karolem Rożkiem, dołączają do SGR Specialized, gdzie będą jeździć razem z Piotrkiem Konwą i Mikołajem Dziewą.

Na chwilę obecną nic nie słychać o wzmocnieniach JBG-2 CryoSpace, prawdopodobnie w 2021 drużyna będzie jeździć w tym samym składzie co w roku poprzednim.

Na koniec, na razie nic jeszcze nie słychać w temacie składu CST 7R MTB Team, z którego póki co wiemy, że odszedł Karol Rożek.

COMMENTS

DISQUS: 0