Piotr Kryński wzmacnia Warszawski Klub Kolarskifot. Bartosz Bober

HomeSport

Piotr Kryński wzmacnia Warszawski Klub Kolarski

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zakończenie z końcem roku projektu „Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team” oznacza wypuszczenie na rynek kilku bardzo mocnych zawodników. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Filip Helta wraca do SGR Specialized.

Dziś ogłoszona została informacja o transferze Piotrka Kryńskiego do Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Piotrek jest wybitnym zawodnikiem, o czym mogliśmy się przekonać już kiedy jeździł jako Junior Młodszy czy Junior, kiedy praktycznie zawsze przyjeżdżał na metę ze sporą przewagą.

Piotr Kryński to aktualny Mistrz Polski U23 w kolarstwie górskim (XCO) a także dwukrotny Mistrz Polski Juniorów w kolarstwie przełajowym. W styczniu we Włoszakowicach będzie startował w kategorii U23, gdzie jednym z jego głównych rywali będzie – jeszcze – kolega z drużyny, Stanisław Nowak.

Piotr Kryński kilkukrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. Najlepszym jego wynikiem było jeszcze w juniorach 14 miejsce w ME XCO w Brnie w 2019 roku. W kolejnych zawodach meldował się w drugiej lub trzeciej dziesiątce.

Miło nam poinformować, że w nadchodzącym sezonie barwy Warszawskiego Klubu Kolarskiego będzie reprezentował mistrz…Opublikowany przez Warszawski Klub Kolarski Czwartek, 10 grudnia 2020

Nadal nieznane są jeszcze plany na przyszłość Zuzanny Krzystały, Aleksandry Pogórskiej i Stanisława Nowaka. A także ich trenera, Bogdana Czarnoty. Jednocześnie w komunikacie zamykającym projekt Volkswagena była informacja o tym, że marka będzie wspierać drużynę RK Aluminium, więc można się domyślać, że choć cześć z zawodników powinna pewnie tam teraz znaleźć swój drugi dom.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0