Helta i Rożek wzmacniają skład SGR Specialized

HomeSport

Helta i Rożek wzmacniają skład SGR Specialized

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ekipa Marcina Górskiego to już 8 lat historii. W tym okresie ewoluowała ze stricte amatorskiej drużyny w kierunku profesjonalnej i sprofilowanej. Przełomowym momentem był 2014 rok, kiedy w skład drużyny weszła Aleksandra Dawidowicz oraz rodzeństwo – Iwona Kurczab i Piotr Kurczab. Był to okres, kiedy dużo częściej barwy SGR Specialized widywaliśmy na imprezach cross country. W kolejnych latach skład rozszerzył się jeszcze m.in. o Aleksandrę Podgórską i Filipa Heltę, którzy dwa lata temu odeszli do Volskwagen Samochody Dostawcze MTB Team, a skład drużyny ze Srebrnej Góry coraz bardziej nastawiony był na maratony MTB, włączając w to także Mistrzostwa Polski w maratonie MTB.

Volkswagen z końcem 2020 roku zamyka drużynę w Polsce (link), tym samym zawodnicy tej drużyny „wrócili” na rynek. Do składu SGR Specialized wraca Filip Helta, który spośród całej czwórki ma najmniejsze doświadczenie w długim dystansie, będąc jednocześnie w ścisłej czołówce krajowego cross country.

Filip Helta to nie jedyne wzmocnienie SGR Specialized (Piotr Konwa i Mikołaj Dziewa). Do ekipy ze Srebrnej Góry dołącza także Karol Rożek, który w ostatnim sezonie jeździł w składzie CST 7r MTB Team, a wcześniej w JBG-2 CryoSpace.

Czyżby pierwsza od wielu lat realna przeciwwaga dla „czerwonego pociągu” JBG-2 CryoSpace?


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0