Pauline Ferrand Prevot oficjalnie w drużynie Absolute Absalon BMC

HomeSport

Pauline Ferrand Prevot oficjalnie w drużynie Absolute Absalon BMC

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Plotki na ten temat zmiany drużyny przez Pauline Ferrand Prevot pojawiły się już w listopadzie, sam pisałem o tym na początku grudnia, przy okazji też przybliżając sylwetkę francuskiej zawodniczki, która mimo tylko 28 lat jest jedną z najbardziej utytułowanych kolarek z tytułami Mistrzyni Świata w elicie we wszystkich trzech kluczowych dyscyplinach – szosie, przełajach i kolarstwie górskim, zarówno w cross country, jak i w maratonie MTB.

Dziś przed godziną 18:00 zarówno na profilach zawodniczki, jak i marki BMC pojawiła się informacja potwierdzająca, że w sezonie 2021 dołącza do ekipy prowadzonej przez partnera życiowego, Juliena Absalona.

W krótkim komentarzu Prevot pisze, że już od kilku tygodni jeździ na BMC Fourstroke i jest zachwycona rowerem, na którym ponoć czuje się pewnie jak na żadnym innym wcześniej. Warto dodać, że Jordan Sarrou właśnie na BMC Fourstroke zdobył w październiku tytuł Mistrza Świata w cross country.

Przed Prevot na pewno ambitne cele, z medalem olimpijskim na czele. Tego ostatniego nie ma jeszcze w swojej kolekcji trofeów.

Wkrótce ma zostanie zaprezentowane specjalne dedykowane malowanie roweru, a przedsmak tego w wydaniu BMC Twostroke możemy zobaczyć na poniższym krótkim wideo:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0