Całkowicie nowy skład Specialized Factory Racing Team

HomeSportDrużyny

Całkowicie nowy skład Specialized Factory Racing Team

Jeszcze w 2020 roku SFRT liczył siedmiu zawodników specjalizujących się w cross country. Annika Langvad jeszcze we wrześniu ogłosiła zakończenie sportowej kariery, a ostatnie tygodnie i dni przyniosły informacje o tym, że dotychczasowy zawodnicy znaleźli dla siebie miejsce w innych drużynach – Simon Andreassen i Alan Hatherly w Cannondale Factory Racing, Christopher Blevins i Halley Batten w Trinity Racing. Nieznane są losy Howarda Grotts, który nie znalazł się na liście zaprezentowanego właśnie nowego składu.

2021 rok to kompletnie nowe rozdanie i skład Specialized Factory Racing Team, który ma być kontynuacją passy mierzonej w medalach Mistrzostw Europy, Świata oraz Olimpijskich. Jednym z celów na ten i kolejne sezony jest inwestowanie oraz rozwój młodych talentów, dlatego w składzie znalazły się Szwajcarka Sina Frei, Austriaczka Laura Stigger oraz już utytułowani zawodnicy elity – aktualny Mistrz Świata, Francuz Jordan Sarrou i Włoch, Gerhard Kerschbaumer.

Jordan Sarrou w 2020 roku sięgnął po tytuł Mistrza Świata i przez cały sezon będzie jeździł w tęczowej koszulce. Do ekipy dołącza w ramach wieloletniego kontraktu i jak się okazuje, to nie jest pierwszy kontakt z marką Specialized, bo już jako dziecko jeździł na „Specu”.

Cele na sezon są jasne – zakwalifikować się na Igrzyska w Tokio, później obronić koszulkę Mistrza Świata, a przez cały sezon być na szczycie Pucharu Świata.

W sezonie 2021 Jordan Sarrou będzie startować przede wszystkim na rowerze S-Works Epic w dedykowanym, tęczowym malowaniu, który w szczegółach możecie zobaczyć poniżej:

Drugim zawodnikiem elity SFRT jest były Mistrz Włoch, znany z wysokich lokat na Pucharach Świata, Gerhard Kerschbaumer. Za najważniejszy cel sezonu 2021 obrał sobie walkę o tytuł Mistrza Świata o co będzie dane mu walczyć na swojej ziemi – Mistrzostwa Świata odbędą się w Val di Sole. Oprócz tego, podobne priorytet do Jordana Sarrou, walka o start w Igrzyskach Olimpijskich oraz czołowe lokaty w Pucharze Świata.

Kilka zdań od Geri, jak mówią na niego zawodnicy z drużyny:

„Cieszę się krótkim czasem spędzonym z drużyną. Jesteśmy tutaj na naszym pierwszym zgrupowaniu i wszystko idzie bardzo dobrze. Dotychczas jeździłem w małym zespole i posiadanie całego tego wsparcia jest dla mnie bardzo ekscytujące. Nigdy wcześniej nie miałem soigneur’a ani osobistego mechanika i muszę przyzwyczaić się do dostępu do wszystkich tych nowych informacji i produktów. Na pewno mogę się wiele nauczyć od Jordana, który jest aktualnym mistrzem świata, dlatego też razem z całym zespołem z niecierpliwością czekam na rok 2021.”

Specialized Factory Racing Team zasila utytułowana Szwajcarka, Sina Frei, W kategorii U23 w cross country zdobyła wszystko – tytuły Mistrzyni Szwajcarii, Europy oraz Świata. Sina podkreśla ogromny profesjonalizm drużyny oraz to, pod jak wielkim wrażeniem jest po bikefittingu Retül.

„Od pierwszego razu, gdy byłam na rowerze, było super wygodnie. Jadąc tutaj w Stellenbosch, cały czas czułam bardzo dobrze sam rower, który jest bardzo precyzyjny w prowadzeniu. Po raz pierwszy w historii miałam również dopasowanie Retüla, a dane są naprawdę interesujące. Cieszę się na myśl o tych liczbach oraz już wprowadzonych poprawkach, które poprawiły moją pozycję na rowerze.”

Czwartym, jednocześnie najmłodszym ogniwem drużyny jest Laura Stigger, która już w poprzednim sezonie wspierana była przez Specialized, ale teraz oficjalnie dołącza to teamu’u fabrycznego. Mimo raptem 20 lat podjęła decyzję o tym starach w elicie, co naprawdę robi wrażenie.

„Świetnie czuję się w nowej ekipie. Zgrupowanie to doskonała okazja, że poznać wszystkich lepiej. Jestem naprawdę podekscytowana perspektywą spędzenia kolejnych kilku lat z tą grupą ludzi. Ponadto to mój pierwszy raz w Stellenbosch i jest to duża zmiana w stosunku do narciarstwa biegowego, które dotychczas było głównym elementem przygotowania do sezonu w Austrii. Wspólna jazda, jedzenie, ludzie – to wszystko jest niesamowite i bardzo się cieszę, że tu jestem.”

Laura Stigger w sezonie 2021 celuje w medal Mistrzostw Świata oraz podium Pucharu Świata.

Jak czytamy w informacji prasowej, trójka zawodników, za wyjątkiem Kerschbaumbera, podpisała wieloletnie kontrakty, które mają być dla każdego z nich gwarantem spokojniej przyszłości i możliwości skupienia się na rozwoju.

COMMENTS

DISQUS: 0