Plan na weekend 15/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 15/2019

Jeśli prognoza pogody na zbliżający się weekend odstrasza Cię od aktywności na świeżym powietrzu, to zawsze możesz w niedzielę zostać pełnoprawnym kolarskim kibicem i obejrzeć w zasadzie od startu do mety wyścig po brukach czyli Paris Roubaix. Listę startową oraz szereg informacji związanych z wyścigiem najlepiej zasięgnąć na ProCyclingStats.

Trzymając się wątku kolarstwa zawodowego krótki przegląd zawodów w formule XCO i XCM z kalendarza UCI. Od jakiegoś czasu było już słychać, że Polacy wybierają się do naszych południowych sąsiadów, Słowaków, na tamtejszy Puchar, gdzie w Turcianskich Teplicach rozegrany zostanie wyścig UCI C1. Niewiele dalej, bo na Słowenii – XCO Zavrsnica (UCI C2), a idąc dalej na południe – XCM Cycling Island of Hvar, jak sama nazwa wskazuje, w Chorwacji. Oprócz tego w Europie jeszcze HSBC UK National Cross Country Series (UCI C2), Open de Espana XCO (UCI C2) czyli zaliczany do Pucharu Włoch, wyścig Marlene Sudtirol Sunshine Race (UCI HC) oraz Proffix Swiss Bike Cup (UCI C1) w szwajcarskim Buchs.

Trzeba też pamiętać, że za oceanem od kilku dni trwa Sea Otter Classic, gdzie już rozegrany został wyścig UCI HC, a w trakcie weekendu będzie jeszcze UCI C3.

Jeśli jednak jesteś z tych, którzy uważają, że nie ma złej pogody na rower, tylko złe ubranie to masz naprawdę w czym wybierać w najbliższych dniach. Doliczyłem się 14 wyścigów na rowerach górskich.

Pogrubione nazwy, to aktywne linki do zapowiedzi wybranych wyścigów.

Sobota:

Niedziela:

Kolejne starty może zaplanować korzystając np. z kalendarza zawodów, który jest uzupełniany przeze mnie na bieżąco.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0