Mława zaprasza uczestników Cisowianka Mazovia MTB Marathon

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Mława zaprasza uczestników Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Druga, zaplanowana na 14 kwietnia tegoroczna odsłona Cisowianka Mazovia MTB Marathon wyciśnie z zawodników siódme poty: ponad 500 metrów przewyższeń na ½ Pro i niemal 1 000 metrów na dystansie Pro, w tym wyjątkowo trudny odcinek specjalny Continental.

„Miłe złego początki” – uśmiecha się tajemniczo Cezary Zamana, zapytany o mławską trasę. „Wszystko zacznie się na stadionie MOSiR Mława. Pierwsze kilometry to szerokie dukty biegnące po pofałdowanym terenie, będące okazją na rozgrzewkę przed wjazdem na pętlę wokół Zalewu Ruda. To tam przygotowałem pełnokrwiste odcinki XC z kilkoma wymagającymi podjazdami i szybkimi zjazdami. Klasyczny interwał, mówiąc krótko. Klasyczna będzie też końcówka w okolicach Łysej Góry. Docenią ją koneserzy MTB, którzy muszą na te fragmenty zostawić resztki sił” – podsumowuje dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, jasno dając do zrozumienia, że najbliższy maraton w Mławie nie będzie ot takim spacerkiem.

Osobiście przeczesywał on tamtejsze lasy. Dopiero gdy poznał wszystkie ich tajemnice, mógł stworzyć zapadające w pamięć trasy. Te, jak zawsze na Mazovii, będą cztery. Młodzieżowa trasa Hobby (6 kilometrów), rekreacyjna trasa dla początkujących Fit (20 kilometrów) oraz dwa najbardziej wymagające, ale przez to i najciekawsze wyzwania: ½ Pro (39 kilometrów) oraz Pro (58 kilometrów). Na tych dwóch ostatnich czeka także odcinek specjalny Continental. Zawodnik, który pokona go najszybciej, otrzyma bon o wartości 100 zł na zakupy dętek i produktów Continental.

By pomóc peletonowi w uporaniu się z wyzwaniami, Cezary Zamana podczas mławskiego maratonu zapewnia techniczne wsparcie. W sobotę, dzień przed zawodami na oficjalnym fan page’u zawodów (fb.com/mazoviamtb/) ogłoszone zostanie najlepsze ciśnienie do opon. W niedzielę, w miasteczku rowerowym przy ul. Kopernika, w namiocie Continental będzie można dopompować opony do odpowiednich wartości. Ze wsparcia Continental będzie można także skorzystać na trasie: na każdym bufecie dostępne będą dętki tej firmy oraz stacjonarne pompki, umożliwiające szybkie usunięcie kapcia.

Doraźny i darmowy serwis rowerowy świadczyć będzie w miasteczku rowerowym zespół specjalistów AJs Fenwicks, pomagając w regulacji przerzutek czy naciągu linek. O nawodnienie zawodników zadba tytularny sponsor cyklu – Cisowianka. Tej orzeźwiającej i zdrowej wody starczy dla każdego. Każdy zawodnik będzie mógł także posilić się: na trasie rozstawione będą bufety z żelami, owocami i izotonikami, a po powrocie w miasteczku czekać będzie ciepłe regeneracyjne danie oraz owoce i ciasta.

Na ulgowe traktowanie mogą za to liczyć mali zawodnicy startujący w zawodach MiniMini+ Mazovia, organizowanych z udziałem telewizyjnej Rybki. Czeka na nich bezpieczna trasa i pamiątkowy dyplom, będący nagrodą za sportową rywalizację oraz zachętą do dalszej jazdy na rowerze.

Starszych uczestników motywować będą nie tylko ambicje, ale i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Młodzież jeżdżąca na dystansie Hobby powalczy o niespodzianki od GO Sport oraz od Bokserska Autoserwis. Vouchery na usługi motoryzacyjne ufundowała firma Alltop Auto. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się także nagroda w postaci pobytu w Hotelu Podium w Wiśle oraz w kriokomorze Cryospace. Częścią nagrody są także badania wydolnościowe oraz wizyta w kriokomorze. Bony zakupowe przygotował także Continental, będący oficjalnym sponsorem cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Firma Inter Pack ufundowała jeden ze swoich flagowych uchwytów – Lotos, z którym do domu wróci jeden z zawodników.

MŁAWA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: ulica M. Kopernika 38

Sobota 13 kwietnia
15.00-17.00 – zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 14 kwietnia
8.00-10.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby
9.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit
10:00-11.30 – zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro
10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 – start dystansu Hobby
11.00 – odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu
11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 – start dystansu Fit
11.50 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 – start dystansów ½Pro i Pro
12.10 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)
13.15 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.15 – dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
15.15 – dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)
16.00 – zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia
10.00-12.00 – zapisy w biurze zawodów
12.05 – odprawa techniczna
12.10 – start zawodów według kategorii
13.00 – wręczanie upominków dzieciom na podium
12.30-13.30 – odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

Zapisy na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0