Rusza Tour de Bike Atelier 2019

HomeINFORMACJE PRASOWEPatronaty

Rusza Tour de Bike Atelier 2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Gdy pogoda zachęca bardziej do nart niż na rower, jest alternatywa dla spragnionych kolarskich emocji. To Tour de Bike Atelier, wyścig na trenażerach legendarnymi trasami.

Każdy może wykręcić na nich jak najlepszy czas przejazdu, powalczyć o cenne nagrody i dobrą formę na wiosnę.

Sklepy rowerowe Bike Atelier już wkrótce zamienią się w arenę kolarskich zmagań. Stanie się tak za sprawą wyścigu na trenażerach. Od 30 stycznia w ramach Tour de Bike Atelier będzie można podłączyć do nich rower i rywalizować na odcinkach znanych z legendarnych wyścigów. Wirtualny będzie jedynie obraz pokonywanej trasy. Emocje, litry potu i generowana moc będą jak najbardziej realne. Uczestnicy Touru mogą przypiąć do profesjonalnego trenażera Elite Drivo własny rower szosowy albo skorzystać z roweru przygotowanego przez organizatorów i wykręcić najlepszy czas przejazdu. Kolejne niezależne od siebie wyścigi w ramach Tour de Bike Atelier odbędą się od 30 stycznia do 2 marca w Olkuszu, Kartuzach, Częstochowie, Nowym Sączu i Kielcach. Każdy wyścig będzie podzielony na dwie rundy – trzydniowe eliminacje (środa-piątek) i sobotni finał – rozgrywane w godzinach pracy danego sklepu. W finale weźmie udział 10 osób z najlepszym czasem przejazdu z eliminacji, w tym 6 mężczyzn i 4 kobiety. Każda osoba, która zakwalifikowała się do finału, zostanie poinformowana o tym mailem bądź telefonicznie. Zostanie jej także wskazana godzina startu w sobotnim finale.

Przyjemne z pożytecznym

Zwycięzcą każdego wyścigu będzie w męskiej i damskiej kategorii osoba, która uzyska w finale najlepszy czas przejazdu. Jeśli co najmniej dwie osoby będą miały w finale ten sam czas, znaczenie będą miały ich wyniki z eliminacji. Triumfator i triumfatorka każdego wyścigu otrzymają bon na 200 zł do wykorzystania w sieci sklepów Bike Atelier, roczną prenumeratę magazynu „bikeBoard” i roczną cyfrową prenumeratę magazynu „Szosa”. Pozostałe osoby z podium danego wyścigu również otrzymają bony do wykorzystania w sklepach Bike Atelier. Walka w Tour de Bike Atelier będzie się toczyć nie tylko o nagrody, ale też o dobrą formę na wiosnę. – Jazda na trenażerze odgrywa bardzo dużą rolę w moich przygotowaniach do sezonu i cieszę się, że mogłem połączyć trening z udziałem w bardzo dobrze zorganizowanych zawodach – powiedział Krzysztof Ligęska, uczestnik jednej z wcześniejszej edycji Tour de Bike Atelier. – Trasa początkowo wydawała się łatwa, jednak po kilku kilometrach przyszedł czas na weryfikację, o czym świadczyły litry wylanego potu i metry sześcienne pochłoniętego tlenu – stwierdził inny startujący, Marcin Kruper.

Z Touru do WorldTouru

O tym, że trenażer może przygotować do sezonu także na zawodowym poziomie, można się było przekonać swego czasu w pomorskim sklepie Bike Atelier. Poza konkursem w TdBA wystartował w Kartuzach Szymon Sajnok z ekipy CCC, mistrz świata w kolarstwie torowym, który tegoroczny sezon rozpoczął od startu w australijskim wyścigu WorldTouru Santous Tour Down Under. – Wrażenia z przejazdu miałem bardzo pozytywne. Chciałem się po prostu sprawdzić na tej trasie. Ostatnio nie trenowałem za dużo, więc czas z pewnością mógł być lepszy, ale tego dnia dałem z siebie wszystko – powiedział po swoim przejeździe w TdBA. Aby walczyć o zwycięstwo w tegorocznym Tourze, trzeba będzie wziąć z niego przykład i zapomnieć o oszczędzaniu sił. Uczestnicy wyścigu będą mieli do pokonania m.in. odcinek legendarnego podjazdu Alpe d’Huez znanego z Tour de France. Jak zapowiadają organizatorzy, przejazd trasy TdBA powinien zająć kilkanaście minut, o ile nie zapadało się w ostatnich miesiącach w rowerowy sen zimowy.

Zapisz się już dziś

Każdy, kto chciałby wziąć udział w Tour de Bike Atelier, powinien skontaktować się z pracownikami sklepu Bike Atelier bezpośrednio bądź telefonicznie i zapisać się na wyścig w danym mieście. W dniu startu warto zabrać ze sobą do sklepu własne pedały i ręcznik. O nawodnienie uczestników Touru zadba PowerBar. Innymi sponsorami wyścigów są: Merida Polska, dystrybutor jednej z czołowych marek rowerów na świecie, ogumienie Maxxis i CST, marki Controltech, Diadora, Elite i Sportful. Patronami medialnymi TdBA są magazyny „bikeBoard” i „Szosa” oraz portale mtb-xc.pl i velonews.pl. Więcej informacji na temat wyścigu oraz jego regulamin można znaleźć na www.tour.bikeatelier.pl.

Trasa Tour de Bike Atelier 2019

30 stycznia-2 lutego – Olkusz

Bike Atelier Olkusz; Sławkowska 2, Olkusz

eliminacje: 30.01-1.02, w godzinach pracy sklepu

finał: 2.02, w godzinach pracy sklepu

6-9 lutego, Kartuzy

Bike Atelier Kartuzy: ul. Węglowa 3B, Kartuzy

eliminacje: 6 – 8.02.2019, w godzinach pracy sklepu

finał: 9.02.2019, w godzinach pracy sklepu

13-16 lutego, Częstochowa

Bike Atelier Częstochowa: ul. Pułaskiego 84-86, Częstochowa

eliminacje: 13 – 15.02.2019, w godzinach pracy sklepu

finał: 16.02.2019, w godzinach pracy sklepu

20-23 lutego, Nowy Sącz

Bike Atelier Nowy Sącz: ul. Lwowska 103, Nowy Sącz

eliminacje: 20-22.02.2019, w godzinach pracy sklepu

finał: 23.02.2019, w godzinach pracy sklepu

27 lutego – 2 marca, Kielce

Bike Atelier Kielce: ul. Wapiennikowa 14, Kielce

eliminacje: 27.02 – 1.03.2019, w godzinach pracy sklepu

finał: 2.03.2019, w godzinach pracy sklepu


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0