Plan na weekend 13/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 13/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Trzynasty tydzień roku i to jest TEN weekend. JEDENAŚCIE wyścigów, choć pewnie więcej, ale o tylu wiemy. Do tego dwa wydarzenia testowe. Wisienką na torcie jest prognoza pogody na weekend. Nie można sobie było wymarzyć lepszej, choć tu i tam zapowiadane są wiosenne burze, które dodadzą tylko smaczku ;)

Advertisement

Jeśli jednak z jakiegoś powodu mimo super pogody i mimo bogactwa wyścigów w całym kraju zdecydujecie się zostać w niedzielę w domu to w Eurosporcie (i w Eurosport Playerze też) do obejrzenia Ronde de Vlaanderen popularnie określana Flandrią, gdzie bardzo wszyscy liczymy na kolejny pojedynek między Michałem Kwiatkowskim i Peterem Saganem. Sylwester Szmyd na blogu rowery.org typuje zwycięstwo Słowaka, ale to tylko spekulacje. Z kolei Marek Tyniec wyjaśnia w kilku wpisach o co chodzi i skąd się wzięły wiosenne klasyki, pomniki, monumenty etc. – linki tu, tu i tu.

Profesjonalni kolarze górscy też mają co robić w ten weekend. W Chorwacji XCO Pramentura Rocky Trail oraz XCM Kamenjak Rocky Trail, które w poprzednich latach cieszyły się wśród Polaków dużym zainteresowaniem. W tym roku te wyścigi mają dużą konkurencję w postaci trzeciej eliminacji Internazionali d’Italia Series we włoskim Montichiari, które zyskało kategorię HC. Z zapowiedzi organizatorów wynika, że będzie bardzo mocna obsada, więc zapowiada się coś jakby „mini Puchar Świata”. Na starcie zobaczymy wszystkich zawodników Kross Racing Team z Mają Włoszczowską na czele, ale także Paulę Gorycką (Struby BiXS). W wyścigu mężczyn Julien Absalona, Marco Aurelio Fontana, Stephane Tempier czy Maxime Marotte. Będzie także Florian Vogel oraz bracia Fluckiger. Wśród kobiet oprócz zawodniczek KRT na starcie Gunn Rita, Annika Langvad (aktualna MŚ XCO), Linda Indergand czy Alessandra Keller.

Wszyscy zawodnicy zmierzą się z liczącą 4.5 km rundą podobną do tej z poprzednich lat.

A w kraju…z naszego kalendarza wynika, że w zasadzie w każdym rejonie kraju będzie okazja do ścigania.

Sobota – 1 kwietnia 2017

Niedziela – 2 kwietnia 2017


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0