Maratony Kresowe startują w Białymstoku

HomeINFORMACJE PRASOWE

Maratony Kresowe startują w Białymstoku

Dziewiąty sezon Międzynarodowych Maratonów Kresowych MTB rozpocznie się 2 kwietnia 2017r. w Białegostoku. Start i meta wyścigu „Wschodzący Białystok” zlokalizowane zostały w Ośrodku Sportów Wodnych nad Zalewem Dojlidy.

Trasa wyścigu będzie prowadziła wzdłuż historycznej, wybudowanej w 1886 r. kolei baranowicko-białostockiej. To rzadko odwiedzane tereny przez rowerzystów. Na ciekawej, urozmaiconej trasie będą rozległe panoramy, piękna Puszcza Knyszyńska, malownicze doliny rzek, urokliwe, kresowe wioski. Wśród nietypowych atrakcji będzie odcinek podlaskiego bruku, a nawet tunel pod torami. Końcówka zostanie poprowadzona ścieżkami wśród pięknych stawów dojlidzkich. Trasa nie będzie należeć do najtrudniejszych w cyklu Maratony Kresowe, ale bardzo odpowiednia na rozpoczęcie sezonu na początku kwietnia. Nie będzie jednak zupełnie łatwo. Będzie gdzie wykorzystać umiejętności MTB…

Rywalizacja zostanie rozegrana na czterech dystansach. Tradycyjnie już można spodziewać się rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie, dzięki udziałowi najlepszych zawodników z Litwy i Białorusi. Tytułów najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej będą bronili Litwini Silvija Latozaite i Sarunas Pacevicius.

Także kibice powinni spędzić miło czas. Imprezę poprowadzi Krzysztof Szubzda – aktor kabaretowy, satyryk, konferansjer i dziennikarz. Karierę rozpoczynał w białostockim Kabarecie Widelec w 1995 roku. Występował także w Kabarecie Hrabi. W roku 2001 był laureatem 2. miejsca Turnieju Łgarzy w Bogatyni. Powinno być więc wesoło.Na dzieci będzie czekała wyjątkowa strefa animacji Maratonów Kresowych, zaś dla wszystkich Ośrodek Sportów Wodnych przy Plaży Miejskiej Dojlidy oferuje m.in. wypożyczalnię sprzętu wodnego. Zawodnicy i kibice będą mogli również na miejscu skorzystać z porad doświadczonych dietetyków z Centrum Dietetyki Stosowanej w Białymstoku, którzy będą świadczyć krótkie, indywidualne konsultacje.

Na miejscu będzie też dostępny serwis rowerowy oraz stoisko z suplementami dedykowanymi osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe. Bezpłatnych porad będzie udzielał Łukasz Milewski – wicemistrz Polski juniorów w kolarstwie górskim z 2008r.

W kalendarzu dziewiątego sezonu Maratonów Kresowych znalazło się ponownie 15 wyścigów w najciekawszych krajobrazowo i turystycznie regionach Polski Wschodniej oraz Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny. Ponadto zawodnicy będą mogli wystartować w Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski XCT, czyli w jeździe na czas MTB.

Maratony Kresowe uzyskały w sezonie wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównymi sponsorami są Kellys, Dobre Sklepy Rowerowe, Author, sklepy Peleton, Sanas, Garmin, Primacol oraz Decathlon Białystok.

Więcej informacji na stronie internetowej www.maratonykresowe.pl

COMMENTS

DISQUS: 0