Cisowianka Mazovia MTB Marathon rozpocznie letni sezon w Józefowie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Cisowianka Mazovia MTB Marathon rozpocznie letni sezon w Józefowie

Trasa maratonu wiedzie przez najpiękniejsze fragmenty Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i doliny rzeki Świder. Przez zawodników uznawana jest ona za mazowiecką perełkę, co potwierdziła zeszłoroczna bardzo wysoka frekwencja. Wśród wszystkich edycji cyklu w sezonie 2016 na Józefowskiej trasie wystartowało najwięcej kolarzy. Maraton swoją wyjątkowość zawdzięcza malowniczym odcinkom biegnącym w dolinie Świdra i rzeki Mieni, gdzie organizator wyłuskał rekordową ilość singletracków. Przejazd wzdłuż meandrujących rzek jest tym, co odróżnia tę edycję od innych podwarszawskich tras MTB. Dodatkową wisienką na torcie jest jej zaplecze zorganizowane na terenach ekskluzywnego hotelu Holiday Inn Józefów, który zapewnia wiele dodatkowych atrakcji dla uczestników zawodów i ich rodzin.

Organizatorzy przygotowali cztery dystanse przystosowane do każdej grupy wiekowej. Dla dzieci dystans Hobby (6 km), dla dorosłych Fit (28 km) i Mega (56 km), natomiast dla osób szukających mocnych doznań jest najdłuższa trasa Giga, która liczy aż 84 km! Każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.

Dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami i upominki.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą brać udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy MAYERSPORT. Niezbędny będzie jedynie numer startowy na cykl Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2017. Organizator zaprasza od godziny 12:00.

Zorganizowana będzie klasyfikacja dla mieszkańców Józefowa. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.

Współorganizatorem zawodów jest miasto Józefów oraz hotel Holiday Inn Józefów.

PROGRAM ZAWODÓW

Sobota

 • 14:00 – 17:00 zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela

 • 8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów
 • 10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
 • 10.30 – start dystansu Hobby
 • 11.00 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga) – lista sektorowa
 • 11.30 – start dystansów Fit, Mega, Giga
 • 12.30 – dekoracja dystansu Hobby
 • 12.40 – dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Józefowa na dystansie Hobby
 • 14.00 – dekoracja dystansu Fit
 • 14.10 – dekoracja klasyfikacji Mieszkańców Józefowa na dystansie Fit
 • 14.20 – dekoracja dystansu Mega
 • 14.30 – dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Józefowa na dystansie Mega

COMMENTS

DISQUS: 0