Plan na weekend 33/2016

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 33/2016

Cztery lata na czekaliśmy. Nie, osiem lat na to czekaliśmy, bo przecież paskudna kontuzja wyłączyła Maję Włoszczowską z Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Sobota, 20 sierpnia, godzina 17:30 naszego czasu. Maja nie owija w bawełnę. Srebro w Pekinie czeka na poprawkę i do Rio przyjechała po złoto, choć nas kibiców ucieszy każdy medal, a działaczy nawet top8. O tę ósemkę pewnie walczyć będzie Katarzyna Solus Miśkowicz, która jest naszą drugą reprezentantką w kolarstwie górskim podczas tych Igrzysk. Ciężka praca ją tam zaprowadziła, a jeszcze na początku tego sezonu, kiedy wracała do ścigania po urodzeniu Ksawerego nawet sama nie wierzyła, że tak szybko wróci na szczyt.

O czołowe lokaty będzie niezwykle trudno, bo na starcie 29 absolutnie czołowych zawodniczek z całego świata. Na czele z takimi nazwiskami jak Anika Langvad, Jolanda Neff, Lea Davison, Emily Batty, Katerina Nash, Irina Kalentieva, Eva Lechner, Jenny Risveds czy Gunn Rita Dahle Flesjaa.

Na starcie wyścigu mężczyzn, który rozegrany zostanie w niedzielę na starcie powinno zameldować się aż 51 zawodników. Niestety po raz pierwszy w historii kolarstwa górskiego na Igrzyskach Polska nie będzie miała swojego reprezentanta. Kto ponosi za to odpowiedzialność? Nie będziemy tego po raz kolejny roztrząsać. Cross country mężczyzn rozegrane zostanie 24 godziny po wyścigu kobiet czyli w niedzielę, 21 sierpnia o 17:30.

Oba wyścigi transmitowane będą przez TVP Sport co znaczy, że będą do obejrzenia zarówno w telewizorze, komputerze, jak i w aplikacji TVP Stream. O odpowiedni komentarz wyścigu kobiet się nie martwimy, za to pozostaje mieć nadzieję, że także wyścig mężczyzn dostanie odpowiednią oprawę.

To, że popołudnia zbliżającego się weekendu spędzisz przed ekranem nie oznacza, że zwalnia Cię to z wyjścia na rower, a najlepiej pościgania się. Zanim przegląd tego, co przyniesie weekend to jeszcze przypomnienie, że w sobotę startuje Vuelta a Espana. Marek Tyniec tradycyjnie przygotował stosowny przewodnik, więc jeśli nie planujesz śledzić całości, to chociaż odhacz sobie najlepsze fragmenty.

A w kraju…

  • Bike Maraton – Myślenice – to także kolejna runda Pucharu Polski w maratonie MTB. Zapowiedź tu.
  • Bike Atelier MTB Maraton – Psary – ponoć najtrudniejsza trasa cyklu. Zapowiedź tu.
  • Bike Cross Maraton – Czerwonak – runda 33 km z najciekawszym fragmentem trasy o nazwie „Killer”. Mini jedzie jedną, Mega dwie rundy.
  • Dare 2b MTB Maraton – Zakliczyn – zapowiedź tu.
  • Maratony Kresowe – Supraśl – lokalizacja i trasy, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Pozycja obowiązkowa. Szczegóły tu.
  • Puchar Smoka – Nowy Żmigród / Łysa Góra – więcej informacji tu.
  • Pucha Strefy MTB Sudety – Pieszyce – szczegóły tu.
  • Puchar Szlaku Solnego – Orawka
  • Zachodnia Liga MTB – Bogdaniec – szczegóły tu.

A u południowych sąsiadów mamy w Granc Petrovce Kralovsky MTB Marathon. To tylko jakieś 2-3 godziny jazdy z Krakowa, a według zapowiedzi i relacji to naprawdę godna uwagi impreza.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0