Dare2b MTB Maraton – Zakliczyn

HomeSportZapowiedzi

Dare2b MTB Maraton – Zakliczyn

Zakliczyn niewielkie miasteczko na Pogórzu Rożnowskim 21 sierpnia będzie świadkiem ostatniej odsłony DARE2b MTB Maraton 2016. Organizator ponownie przygotował trzy dystanse o różnym stopniu trudności. Jednak każdy z nich swoim charakterem silnie wpisuje się z czystą formę MTB. Na każdej z tras odnajdziecie to, co w tej odmianie kolarstwa jest najistotniejsze. Pot i szybki zmęczony oddech staną się waszymi towarzyszami od początku do końca trwania maratonu,

Najkrótsza trasa która w tym cyklu nosi nazwę Quarter to 30km i około 960 metrów przewyższenia, a trasa w większości prowadzi przez wyjątkowo interesujące dla kolarzy górskich zakątki tej części Pogórza i dociera w bezpośrednie sąsiedztwo Jamnej by poprzez stoki Rosólca wrócić w kierunku Zakliczyna mijając przy tym granice rezerwatu Styr.


dare2b mtb maraton skrzyszów 2016 3


Średni dystans noszący nazwę HALF to już 47 km i około 1500 metrów w górę, to w tych warunkach wstęp do wyczynu bowiem ten dystans serwuje zdwojoną dawkę emocji z jazdy w terenie który notabene nie był do tej pory eksplorowany przez żaden cykl imprez sportowych. Przy odrobinie szczęście na trasie podziwiać można panoramę Tatr górujący na Pogóżańskimi i Beskidzkimi szczytami.

Prawdziwi górale wybiorą zapewne najdłuższą wersję która wg organizatora nosi nazwę FULL który w tym wariancie liczy 63 km i wg wskazań Garmina powinna dać około 2000 metrów w górę. Ci którzy wybiorę ten wariant dwukrotnie przejada przez nieodkryte dotąd kompleksy leśne pomiędzy Jamną, Bukowcem, Żebraczką i Ostryżem Południowym a potem zmierzą się z terenowymi podjazdami o średnim nachyleniu grubo powyżej 15 % (tyle wyskalowany jest wykres wysokości obrazujący trasę). Cała trasa została poprowadzona tak by oprócz emocji sportowych dostarczyć pokaźną porcję pięknych widoków.


dare2b mtb maraton skrzyszów 2016 1


Start i miejsce maratonu zaplanowane na terenie zespołu szkół przy ulicy Malczewskiego w Zakliczynie a oprócz Mataronu przeprowadzone zostaną zawody dla dzieci prowadzone przez szkółkę kolarską MOVIMENTO. Więcej informacji na www.2pmg.pl oraz na Fb.

Imprezę wspiera DARE2b producent odzieży outdorowej, Urząd Miasta i Gminy Zakliczyn w osobie burmistrza Dawida Chrobaka, Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Serwis Rowerowy u Żaby, Shimano, marka BIIKE On WAX oraz Restauracja Zakliczyńska.

COMMENTS

DISQUS: 0