Słowackie „pure mtb” Cię wzywa i jest bliżej niż myślisz

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Słowackie „pure mtb” Cię wzywa i jest bliżej niż myślisz

Całkiem niedaleko od granicy, impreza dla fanów prawdziwego MTB. W sobotę, 20.08 Kralovski Maraton, prawdopodobnie najfajniejsze zawody XCM w okolicy. A w niedzielę Mistrzostwa Słowacji Enduro.

Słowackie maratony, choć tak blisko, w wielu szczegółach różnią się od tego, co można spotkać w Polsce. Trasy są projektowane z myślą o ciekawych wyzwaniach i przyjemności z jazdy, atmosfera jest kameralna a przy tym ściganie tak mocne jak u nas.

Kralovski Maraton w tym roku zostanie rozegrany po raz 9. w miejscowości Granc Petrovce. To niedaleko zabytkowej Levoczy i Spiskiego Zamku, 40km od Popradu.

Na Kralovskim Maratonie jeździmy głównie po szutrowych drogach, ale tylko w górę. W dół prowadzą bardziej techniczne ścieżki z elementami singletracków. Jest sporo wyzwań, ale i sporo zabawy. Po kilku latach trasa została nieco zmodyfikowana, jest bardziej kompaktowa, ale nadal oferuje wszystko to, co w mtb najlepszego.
Do tego i na bufetach i na mecie czeka dobre jedzenie a standardem jest szatnia czy prysznice. To taki drobiazg, o którym u nas często się zapomina.

Do wyboru są trzy dystanse:

  • 80km/3000m przewyższenia
  • 45km/1500m przewyższenia
  • 23km/400m przewyższenia

O jeździe na “80” lub “45” kilometrów będzie można zdecydować w trakcie zawodów. “23” trzeba zadeklarować wcześniej.

Kralovski Maraton zaliczany jest do Super Klasyfikacji, zatem jeśli zbieracie punkty do rankingu SKMTB, to macie dodatkową motywację, by wybrać się do naszych południowych sąsiadów.

Najwyższym punktem trasy jest Smrekovica, kopiec wysoki na 1200m, najwyższy szczyt pasma Branisko.
Jeśli myślicie o spędzeniu weekendu z rodziną lub przyjaciółmi a nie tylko o rowerowym napieraniu, to Kralovski Maraton jest idealnym pomysłem na tego typu wypad. Zaraz obok miejsca startu znajduje się Spiski Hrad, jeden z największych średniowiecznych kompleksów zamkowych w Europie. Niedaleko jest też do Levocy, malowniczej miejscowości z pięknym rynkiem i zachowanym systemem murów obronnych.
Na słowackim Spiszu noclegi są niedrogie, góry piękne a maraton rewelacyjny. Jadę tam czwarty raz z rzędu, dlatego i Was do tego serdecznie namawiam.
A jeśli macie w aucie miejsce, to możecie zabrać kolegę lub koleżankę zajawioną na Enduro. Dzień po maratonie będą zawody właśnie dla fanów enduro, z kilkoma, bardzo ciekawymi OSami.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie, a zapisy tu.

Do 19.08 wpisowe wynosi €20, ale w przeciwieństwie do Polski, o wysokości kwoty decyduje data zgłoszenia. Zatem po wypełnieniu formularza można zapłacić gotówką w biurze a nie martwić się zagranicznym przelewem i przewalutowaniem :)

COMMENTS

DISQUS: 0