Psary zapraszają na maraton rowerowy

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Psary zapraszają na maraton rowerowy


INFORMACJA PRASOWA


21 sierpnia, w Psarach, rozegrana zostanie przedostatnia edycja zawodów rowerowych zaliczanych do Bike Atelier MTB Maraton. W miejscowości leżącej koło Dąbrowy Górniczej ścigano się także w zeszłorocznym cyklu, a w tym sezonie rywalizowali tam również kolarze szosowi, w wyścigu Bike Atelier Road.

– Bardzo nas cieszy zaufanie i wsparcie włodarzy gminy, gdyż dzięki ich gościnności możemy regularnie organizować tu nasze imprezy – mówi Anna Bara, organizator największego cyklu maratonów rowerowych w województwie śląskim, Bike Atelier MTB Maraton. – Psary to miejscowość niezwykle przyjazna rowerzystom i promująca także wiele innym form aktywnego spędzania wolnego czasu. Infrastruktura sportowa szybko się tu rozwija, odbywa się wiele zawodów w różnych dyscyplinach i cieszymy się, że nasza jest wśród nich.

Miasteczko wyścigu znajdować się będzie na stadionie Iskry Psary i to właśnie z tego miejsca zawodnicy ruszą do rywalizacji. Tam też będą finiszować.

Trasa w Psarach jest jedną z trudniejszych w cyklu. Tradycyjnie przygotowano dwie pętle – jedną dłuższą (PRO) o długości 66 kilometra oraz krótszą (HOBBY), 26,6-kilometrową – Trasa PRO jest niemal identyczna do tej sprzed roku. Wprowadziliśmy jedynie kilka drobnych modyfikacji. Za to dystans HOBBY został mocno urozmaicony. Nie będzie jednak przesadnie wymagający i każda osoba, która jeździ na rowerze rekreacyjnie powinna być w stanie ją ukończyć – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maraton. – Uczestnicy, którzy wybiorą dłuższą trasę zmierzą się z podjazdem pod Górę Świętej Doroty, czyli tzw. Dorotkę. Jest to stosunkowo długie i strome wzniesienie i powinno dać się wielu zawodnikom we znaki.

Runda ma spore walory krajoznawcze, gdyż uwzględnia m.in. piękny punkt widokowy z tzw. „Wałka”, czyli terenu rozdzielającego Strzyżowice i Górę Siewierską. Trasa prowadzi zarówno polami, jak i szutrowymi drogami leśnymi. Na tych, którzy zdecydują się na dłuższy dystans czekać będzie też kilka ciężkich odcinków technicznych, zatem nie tylko forma będzie miała tego dnia znaczenie, ale również umiejętności.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SwJ4gegLwP0[/youtube]


Zapisy on-line prowadzone są poprzez stronę bikeateliermaraton.pl i potrwają do czwartku, 18 sierpnia (do godz. 23:59). Po tym terminie będzie jeszcze możliwość zgłoszenia się przed wyścigiem, w biurze zawodów.

W sezonie 2016 rozegrano dotychczas cztery edycje Bike Atelier MTB Maraton – w Dąbrowie Górniczej, Tychach, Rybniku oraz gminach jurajskich – Żarkach, Janowie i Niegowie. Łącznie wzięło w nich udział ponad 2600 osób.

Po zawodach w Psarach odbędzie się już tylko jeden wyścig wchodzący w skład cyklu, w Gliwicach. Zawodnicy i zawodniczki przystąpią tam do rywalizacji 18 września i wtedy poznamy zwycięzców końcowej klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych.

COMMENTS

DISQUS: 0