Bike Maraton Myślenice – kolejna runda Pucharu Polski

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Bike Maraton Myślenice – kolejna runda Pucharu Polski


INFORMACJA PRASOWA


Bike Maraton znów gości w Myślenicach, w których tradycyjnie ścigamy się zawsze pod koniec sezonu, już od kilku lat. W tym roku Myślenice zapraszają już w najbliższą sobotę – 20 sierpnia na godzinę 11:00. Trasy poprowadzone w Beskidzie Makowskim i Paśmie Lubomira powinny zadowolić wszystkich – i tych, którzy chcą przejechać dystans MINI, i tych którzy wybiorą się na wymagające MEGA i GIGA. Dolina Raby i rekreacyjne tereny Zarabia – dzielnicy Myślenic, w której będzie baza Bike Maratonu pozwolą też przyjemnie spędzić czas kibicom i osobom towarzyszącym. Nie zabraknie również Bike Maratonu dla dzieci – w tym roku to w zasadzie już odrębna impreza z eliminacjami, półfinałami i wyścigami finałowymi.

Organizatorzy przygotowali dystans MINI o długości 19 km – w sam raz na początek przygody z MTB lub jako okazję do sprinterskiego ścigania. Czekają w Myślenicach szutry, trochę asfaltu, ale oczywiście również trochę zjazdowych emocji w trudniejszym terenie. MEGA to 42 km (przewyższenie 1550 m), a GIGA będzie miał 64 km z przewyższeniem 2300 m. W Myśleniach to zawsze był dystans dla prawdziwych twardzieli. Trasa Bike Maratonu w Myślenicach po odłączeniu się od MINI wyraźnie podniesie poprzeczkę tym, którzy wybiorą oba dłuższe dystanse. Trzeba pamiętać również, że w sobotę rozegrana zostanie kolejna runda Pucharu Polski w maratonach MTB – zgodnie z regulaminem PZKol rywalizacja odbędzie się na najdłuższym dystansie dla zawodników i zawodniczek posiadających ważne licencje – w kilku kategoriach wiekowych.


myslenice_trasa


Profil_GIGA-1-1024x348


Profil_MEGA-1-1024x353


Profil_MINI-1-1024x397


Kolejny sezon Bike Maratonu pozwoli zbiża się do końca, choć przed nami jeszcze kilka edycji – w tym debiutujące w cyklu Ludwikowice Kłodzkie i kolejna rywalizacja w ramach Pucharu Polski (24.09) oraz prestiżowy maraton w Jeleniej Górze – wyróżniony przez UCI kategorią HC Marathon Series i posiadający rangę Mistrzostw Polski (11.09). Aby mieć jednak pełen obraz Bike Maratonu 2016, trzeba przyjechać najpierw właśnie do Myślenic. Potem oczywiście wypada również zaliczyć jesienne ścigi na Dolnym Śląsku. Bike Maraton odbywał się w tym roku w różnych miejscach i na różnych trasach – również w zupełnie nowych okolicach. Na każdej edycji było zawsze coś nowego – coś, z czym maraton będzie nam się kojarzyć na dłużej. Nowości towarzyszyły nam również w miejscach, które wydają nam się już dobrze znane i – wydawać by się mogło – mocno przewidywalne. Zaskoczeń na trasach w tym roku nie brakowało – choćby w Zdzieszowicach, Wałbrzychu, Wiśle czy Szklarskiej Porębie. Co w tym roku zapamiętamy z Myślenic? Czy trasa w Myślenicach pokaże jakieś nowe, ukryte dotychczas atrybuty? Przyjedźcie i sprawdźcie sami. Więcej szczegółów, tradycyjnie, na:

http://bikemaraton.com.pl/maratony/myslenice/

stopka sponsorska BM 2016


COMMENTS

DISQUS: 0