Ocena wydolności fizycznej kolarza | AiTRAINER

HomeSport

Ocena wydolności fizycznej kolarza | AiTRAINER

Podchodzisz ambitnie do kolarstwa? Robisz badania wydolnościowe regularnie? Jeśli nie, to po obejrzeniu najnowszego odcinka Treningu Kolarskiego Bez Tajemnic zaczniesz! Bez odpowiedniego poznania własnego organizmu oraz określenia „punktu wyjścia” nie sposób myśleć o rozwoju.


Zastanawiasz się jakie obciążenie treningowe najlepiej dobrać? Chcesz precyzyjnie porównać swoją zeszłoroczną formę z aktualną? Obejrzyj przegląd testów wydolnościowych i wybierz najlepszą dla siebie metodę!

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania tj. jak być szybszym na maratonie mtb, jak być szybszym na wyścigu szosowym, jak generować większą moc na rowerze, jak jeździć na rowerze żeby poprawić swoje FTP, jak jeździć na rowerze żeby schudnąć itp. to pierwszym krokiem, jaki powinieneś zrobić jest wykonanie testu diagnozującego Twoją wydolność. Dzięki wykonaniu takiego testu dowiesz się, jaki jest bieżący poziom Twojej wydolności oraz określisz granice intensywności Twoich treningów. Dzięki temu możliwa będzie optymalizacja treningu kolarskiego, jaki wykonujesz. W najnowszym odcinku serii Trening Kolarski Bez Tajemnic pokazujemy typy testów wydolności.

Spis treści:

  • typy testów wydolności
  • charakterystyka testów progresywnych
  • charakterystyka testów liniowych i interwałowych
  • ocena wydolności za pomocą testów FTP

Masz pytanie? Wpisz w komentarzu!

Seria “Trening kolarski bez tajemnic” to element platformy treningowej AiTRAINER, jedynej polskiej platformy treningowej umożliwiającej kontakt z trenerem! Plan treningowy na pierwsze dwa tygodnie otrzymujesz za darmo! Sprawdź już dziś!

COMMENTS

DISQUS: 0