Coraz szersza oferta komponentów i akcesoriów Accent

HomeSprzęt

Coraz szersza oferta komponentów i akcesoriów Accent

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jeszcze chwila i marka Accent będzie mogła pochwalić się 20 (!!!) letnią historią. Przez wiele lat kojarzona nie tylko z szerokiej oferty akcesoriów, ale także ram rowerowych, na bazie których przez wiele lat wielu maratończyków budowało swoje wyścigowe maszyny. Mowa tu, najpierw o ramie Peak 26, a później Peak 29. Lata doświadczeń, pełne prób, przełożyły się na rozszerzenie oferty, dziś obejmującej prawie wszystkie komponenty niezbędne do zbudowania całego roweru.

Od kilku lat w ofercie Accent dostępne są na stałe rowery górskie Peak, przełajowe CX One oraz gravelowe Feral i Furious. W ubiegłym roku oferta została poszerzona o aluminiowe górale – fulla Accent Hero i sztywniaka Accent Point oraz dwa gravele – karbonowego Freaka i aluminiowego Falcona.

Patrząc na dzisiejszą ofertę Accent jedyne czego brakuje do tego by w pełni budować rowery – górskie, gravelowe czy przełajowe, tak by byłyby w 100% firmowane marką z Gliwic, to tylko napęd. Tu oczywiście pozostaje wybór między Shimano i SRAM.

Z kolei dość szeroka oferta opon Accent uzupełniona jest o marki dystrybuowane przez firmę Velo, właściciela marki Accent – mowa tu o Vittorii oraz Panaracer

Wkłady suportu Accent EXE i Accent AIR

W ostatnim czasie portfolio komponentów Accent zostało rozszerzone o jedną z tych części roweru, które albo wymagają częstego serwisowania albo relatywnie często wymagają wymiany. Mowa tu o suportach. W ofercie Accent mamy zarówno wersje BSA, jak i Press Fit.

W przypadku wersji BSA (standard 68/73 mm) mamy wersje EXE oraz AIR. Wersja AIR oferuje kompatybilność z korbami 24 mm (Shimano) oraz 24/22 mm (SRAM GXP). Z kolei wersja EXE oferuje szerszy wachlarz zastosowań – pasują tu korby o średnicy 30 mm, 28.99 mm (SRAM DUB), 24 mm (Shimano) oraz 24/22 mm (SRAM GXP). W przypadku modelu EXE otrzymujemy także aluminiowe miski z uszczelnionymi łożyskami maszynowymi, obudowę oraz podkładki.

W przypadku wersji Press Fit mamy podobnie – modele EXE i AIR. Z tą różnicą, że w przypadku suportów Press Fit kluczowym elementem wpływającym na poprawne funkcjonowanie oraz niezawodność jest precyzja spasowania suportu z ramą. Dlatego też wersja EXE występuje w wariantach średnicy otworu osadzenia w ramie – 41 i 42 mm oraz szerokości 68/73 mm. 

Co ważne, wersje dla korb Shimano (24 mm) oraz SRAM GXP (24/22 mm) są skręcane, co umożliwia serwisowanie suportu, a co za tym idzie jego długotrwałe działanie. 

Dostępne są również adaptery EXE 46 umożliwiające zastosowanie suportów BSA w otworach o średnicy 46 mm. 

Obręcze i koła Accent EVO oraz Accent EXE

Kilka lat temu oferta Accent została stopniowo poszerzana o wysokiej jakości komponenty, na początku aluminiowe z linii EXE, do których w drugiej kolejności dołączyły karbonowe, czyli lina EVO. W każdej z linii możemy znaleźć produkty z takich kategorii jak obręcze czy też od razu kompletne koła, ale także piasty, mostki, kierownice, sztyce.

Jedną z nowych obręczy, które trafiły w moje ręce to aluminiowy model EVO, który do tej pory występował tylko w wersji karbonowej. Obręcz charakteryzuje się bardzo niską wagą, którą producent deklaruje na poziomie 380 gram, a jak widać na zdjęciach, w rzeczywistości jeszcze mniej. Dzięki zastosowaniu lżejszego stopu aluminium “Dynamal” udało się uzyskać lekką obręcz o wewnętrznej szerokości 24 mm. Obręcz przeznaczona jest dla osób o wadze do 90 kg, a za wytrzymałość odpowiada m.in. łączenie typu “sleeve” polegający na zastosowaniu wewnętrznej zakładki gwarantującej odporność na przeciążenia.

Wszystkie obręcze dostępne są także jako kompletne, przygotowane do jazdy koła.

Przełajowe komponenty TGR

Mocną stroną marki Accent od wielu lat jest oferta związana z kolarstwem przełajowym. Rowery CX One, w wersji aluminiowej i karbonowej, a od ubiegłego roku także cała linia TGR obejmująca szereg komponentów – do karbonowych kół po dyskretną owijkę kamo, która mieni się w promieniach światał. Tak jak cała seria TGR.

Akcesoria Accent

W Accent dbają także o to, by każdy mógł zadbać o odpowiednią stylówę. W ofercie znajdują się wszystkie elementy odzieży kolarskiej, i to na każdą porę roku. A także bielizna, akcesoria w postaci rękawków, nogawek, czapeczek, kominów, rękawiczek czy skarpetek. Jest także szeroka gama okularów. Ostatnią nowością jest model Furious z antyrefleksyjną powłoką redukującą parowanie oraz filtrem UV 400. Uwagę przykuwa “cywilny” charakter okularów, które mogą sprawdzić się nie tylko na rowerze.

Pełna oferta rowerów, komponentów, akcesoriów oraz odzieży Accent dostępna na stronie: https://accent-bikes.com/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0