Przepis na trening według Pauline Ferrand Prevot

HomeSportTrening

Przepis na trening według Pauline Ferrand Prevot

W wywiadzie opublikowanym wczoraj na redbull.com Maja Włoszczowska stwierdziła, że odnosi wrażenie, że w tym sezonie zawodniczki jeżdżą trochę wolniej. Oczywiście nie dotyczy to dwóch wyróżniających się na tle czyli Kate Courtney oraz Jolandy Neff:

Wyróżniają się dwie dziewczyny Kate Courtney i Jolanda Neff, a oprócz nich jest około 20 nazwisk, które mogą walczyć o podium. Dzięki temu kobiece wyścigi są w tym sezonie bardzo ciekawe.

Ten wyrównany poziom przekłada się na to, że za każdym razem kiedy jest okazja do śledzenia rywalizacji, emocje sięgają zenitu. Jednocześnie też wielu fanów zainspirowanych świetnymi wynikami swoich idoli zasypuje zawodników oraz zawodniczki pytaniami o wskazówki treningowe. Nie raz oglądając “live’y” z Mają Włoszczowską widać było powtarzające się pytania na ten temat.

Nie inaczej jest w przypadku innych zawodników. Wspomina o tym na swoim instagramie Pauline Ferrand Prevot, która na przełomie 2014 i 2015 roku nosiła trzy tęczowe koszulki mistrzyni świata – na szosie, w kolarstwie górskim oraz przełajowym.

Jak się okazuje, co w sumie nie jest niespodzianką, Pauline Ferrand Prevot trenuje codziennie od 1,5 godziny do czasem aż 5, objętość zależy od założeń treningowych oraz momentu w sezonie. A wchodząc trochę bardziej w szczegóły wygląda to następująco:

  • cztery treningi na szosie i dwa na rowerze górskim
  • jeden dzień na odpoczynek, ale jeśli jest taka potrzeba to czasem i więcej
  • 2-3 sesje w tygodni na siłowni

Wielu zawodników robi przerwę od treningów na jesieni. W przypadku francuskiej zawodniczki są to z reguły trzy tygodnie w październiku.

A zimą oprócz kolarstwa przełajowego? Bieganie oraz narty biegowe.

Na koniec jednak Pauline Ferrand Prevot podkreśla, że kluczem do sukcesu jest uprawiać dyscyplinę, którą naprawdę się lubi, z radością, bez zobowiązań. I najważniejsze:

“Uprawiaj sport tylko i wyłącznie dla siebie, a nie dla kogoś.”

Wyświetl ten post na Instagramie.

TRAINING ❤️? . “How much do you train?” is the most common question. I really really LOVE training. I think if I wasn’t doing competition I would train even more, because I love that. – I train every day between 1h30 and 5h (it depends of the race program and where we are in the year) – normally 4 road training and 2 Mtb training a week – 1 rest day a week (or more if it’s necessary) -2 or 3 times gym session to keep my all body strong. -I stopped training 3weeks during the year, usually in October During winter I also love running ? (after cycling it’s my favorite sport, also to watch on TV) and cross-country skiing ⛷ Just do the sport you like the most, and the one who suits you better. Just do it with happiness and no obligation. Just do it for you and no one else ?

Post udostępniony przez Pauline FERRAND-PREVOT (@paulineferrandprevot)

COMMENTS

DISQUS: 0