Plan na weekend 29/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 29/2017

Kolejny weekend i kolejna etapówka ;) Prawie, że prawo serii, tylko że zaplanowanej. Dukla Wolf Race, Beskidy MTB Trophy, Bike Adventure, Gwiazda Południa. A teraz czas na Sudety MTB Challenge, czyli wg opinii najtrudniejszy wyścig etapowy w kraju. A może i nie tylko w kraju. Do przejechania w zależności od wariantu – 349 km / 10790 m albo 152 km / 4638 m. Od samych liczb bolą nogi. Tym bardziej, że pogoda ma być tylko dobra, z krótkimi przebłyskami bardzo dobrej… A jeśli jeszcze Ci mało to w sierpniu jest Gwiazda Północy oraz debiutująca Ochotnica MTB 4 Towers.

Po krótkiej przerwie wraca Bike Maraton, który tym razem rozegrany zostanie w Bielawie. Przypominamy, że ten etap jest jednym z czterech w naszej górskiej klasyfikacji (klik!), gdzie zdecydowaliśmy się nagrodzić najlepszych.

W sobotę także bardzo ciekawie zapowiadający się Dare2b MTB Maraton w Zakliczynie oraz Zdrowerowe w Rochnej, gdzie nie powinno być aż tak ciężko jak ostatnio w Brzezinach.. W niedzielę z kolei wcale nie płaski Solid MTB Maraton w Wilkowicach.

Dla miłośników wspinaczek na rowerach górskich wraca seria Uphill MTB Beskidy – w sobotę Bystrzyca -> Ostry, a w niedzielę Wędrynia -> Wielka Czantoria.

W niedzielę także prawie nikogo nie interesujący finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim. Zawody zostaną rozegrane w tej samej lokalizacji co Mistrzostwa Polski czy na Górze Kazury. Szkoda, że przy tak jak przy okazji MP ścigają się najmłodsi, to przy okazji Finału OOM nie ścigają się starsi. Na pewno przełożyłoby się to na większą obecność kibiców…

Gdybyś z jakiegoś powodu chciał kolarstwo obejrzeć, a nie uprawiać, to weekend ostatnie etapy Tour de France – jazda indywidualna na czas oraz etap przyjaźni na Polach Elizejskich.

Sobota – 22 lipca 2017:

Niedziela – 23 lipca 2017:

  • Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Warszawa – wydarzenie na FB
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Kozienice
  • Solid MTB Maraton – Wilkowice – www
  • Sudety MTB Challenge – Kudowa Zdrój
  • Uphill MTB Beskidy – Wędrynia – www

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Back on the home trails :) #mtbxcpl #bydgoszcz #endura #fordon

Post udostępniony przez Tomek Hoppe (@_tomush_)

COMMENTS

DISQUS: 0