Czas na Bike Maraton w Bielawie

Czas na Bike Maraton w Bielawie

Wyniki – 19-20 sierpnia 2018
Bartosz Borowicz (Cozmobike Team) – Epicka Czwórka, Bielawa
Plan na weekend 37/2018
Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Bike Maraton, Bielawa
Michał Ficek (VW Samochody Użytkowe) – Bike Maraton / PP XCM – Bielawa

Bike Maraton nie zwalnia – w sobotę 22 lipca zapraszamy na ósmą już edycję w tym sezonie. Od paru lat wiadomo doskonale, że Bielawy w rozkładzie jazdy BM nie może po prostu zabraknąć. Wakacyjna atmosfera i lato nie rozleniwiają kolarzy – wręcz przeciwnie, bo maraton w Bielawie należy do ulubionych wyścigów wielu uczestników tego kolarskiego cyklu. Samo ściganie zapowiada się mocno i konkretnie, a Góry Sowie to teren idealny dla MTB – tego nie trzeba chyba przypominać nikomu. Ośrodek wypoczynkowy „Sudety” przy ul. Wysokiej to baza wyścigu – tu powstanie kolejne już w tym roku kolorowe sportowe miasteczko Bike Maratonu. Rozległe i gościnne tereny rekreacyjne, kąpielisko będące jednocześnie bramą w góry – wszystko w Bielawie sprzyja przyjaznej atmosferze sportowej imprezy i na pewno znów będzie ona nam towarzyszyć.

Sowiogórskie trasy są reklamą samą w sobie i będą kolejnym mocnym punktem Bike Maratonu 2017. Była już Szklarska Poręba, Polanica – Zdrój, Jelenia Góra, Wisła, Ludwikowice Kłodzkie, będzie Wałbrzych i Świeradów – Zdrój, ale wśród topowych górskich edycji Bielawa ma swoje stałe zasłużone miejsce. Na dobry początek łatwo, szeroko i asfaltowo, potem trochę szutrów i pierwsze podjazdy. W górach sporo technicznych trudnych odcinków, np. zjazd żółtym szlakiem turystycznym do Jugowa czy fragment grzbietowego czerwonego szlaku od przeł. Woliborskiej do Kalenicy.

Być może trasa w Bielawie nie będzie tak trudna jak inne tegoroczne maratony, nie będzie na niej kamienistych, wybijających zęby zjazdów ani stromych podjazdów, ale będzie to na pewno wymagający wyścig – męczący, trudny kondycyjnie. Zwłaszcza na dystansie GIGA, ale również na MEGA. Przygotujcie się więc na kolejne kolarskie wyzwanie. Koronny dystans Bike Maratonu będzie miał 70 km, a w pionie będzie do pokonania ponad 2550 m. MEGA zafunduje nam 46 km i 1600 m przewyższeń, a MINI liczy sobie 23 km z przewyższeniem 650 m. Najkrótszy dystans znów jest więc do przejechania dla każdego, ale da również okazję do polubienia sowiogórskich leśnych tras i pewnie da nieco ochoty na więcej. MEGA i GIGA (choć MINI oczywiście też) to idealne okazje do gruntownego zwiedzenia tej części Gór Sowich z perspektywy rowerowego siodła. Kopista, Trzy Buki i przeł. Jugowska. Przeł. Woliborska i sowiogórski grzbiet aż po Kalenicę. Doliny, jary, wąskie zielone single, szutrowe podjazdy w cieniu buków i świerków, ale również w pełnym słońcu. Bielawa czeka!

Start i meta na terenie ośrodka „Sudety”. Start w sobotę o 11:00. Bike Maraton nie będzie jedyną dużą sportową imprezą w Bielawie podczas tego weekendu. Dzień później, 23 lipca na drogach i ścieżkach Gór Sowich rozegrany zostanie II Półmaraton Kalenica – bieg górski zaliczany do cyklu Runner’s World Super Bieg.

COMMENTS

DISQUS: 0