Dare2b MTB Maraton – Zakliczyn

HomeINFORMACJE PRASOWE

Dare2b MTB Maraton – Zakliczyn

Już 22 lipca kolejna trzecia już odsłona DARE2b MTB Maraton 2017. Tym razem ponownie kolorowy cyrk spod znaku 2PM Group zawita do Zakliczyna nad Dunajcem, miejscowości będącej bramą Pogórza Rożnowskiego. Trasa debiutowała w roku ubiegłym  i szybko zyskała miano prawdziwie górskiej. Nie inaczej będzie w tym roku albowiem Organizator nie zapowiada jakiś znaczących zmian w przebiegu wszystkich tras. Podobnie jak w roku ubiegłym są przygotowane trzy dystanse każdy z nich dociera do Jamnej a potem w zależności od dystansu wraca do Zakliczyna bądź podąża dalej  w kierunku Bukowca i Żebraczki. Najkrótszy z dystansów Quarter to 30 km przebiegu trasy  i około 700 metrów przewyższenia, trasa zawierająca w sobie piękne widokowe odcinki i kilka technicznych zjazdów nie powinna sprawić zawodu żadnemu ze startujących. Dystans HALF to już 47 km i 1300 metrów z ogonkiem do podjechania, trasa dociera do najciekawszych fragmentów Pogórza Rożnowskiego i pozwoli poznać przedsmak prawdziwie Beskidzkiego ścigania  jaki czekać będzie na zawodników podczas ostatniej edycji w Piwnicznej Zdroju. Na trasie oprócz dawki emocji z najkrótszego dystansu, dostaniecie również kilka ścian płaczu do podjechania i parę technicznych ciekawostek testujących waszą technikę.

Najdłuższy dystans FULL to dodatkowa pętla po najciekawszym odcinku pomiędzy Jamną a Bukowcem co w efekcie daje 65 km prawdziwe górskiego ścigania i ponad  1700 metrów w pionie.

START i META  maratonu zlokalizowane będą  na ulicy Klasztornej na terenie przyklasztornego parkingu. Impreza odbywa się przy wsparciu Burmistrza Zakliczyna  pana Dawida Chrobaka który razem ze Starostą Tarnowskim panem Romanem Łucarzem objęli to wydarzenie patronatem honorowym. Partnerami cyklu są DARE2b oraz marka Vemont producenci odzieży i obuwia do różnych form aktywności uotdoorowej.

COMMENTS

DISQUS: 0