Plan na długi weekend 24/2017

HomeKALENDARZ

Plan na długi weekend 24/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

To w zasadzie drugi i ostatni długi weekend w tym roku. To przede wszystkim jednak stały termin Beskidy MTB Trophy, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Jedenasta edycja najbardziej międzynarodowego wyścigu kolarskiego w Polsce, a może i w tej części Europy. W sumie ponad 280 km i prawie 11 tysięcy metrów w pionie. Jak napisał ostatnio Michał Bogdziewicz – nawet na Cape Epic koszulki finiszera MTB Trophy dumnie nosiło kilka osób! Ostatnio na podium Polak stał w 2014 roku – był to Patryk Piasecki. W sumie w 10 edycjach Polacy stali na podium 7 razy – Andrzej Kaiser(20017,2008), Marek Galiński(2008), Adrian Brzózka (2010), Bartosz Janowski (2011), Piotr Brzózka (2013) i wspomniany już Patryk Piasecki (2014). Od kilku lat osoby, które chcą spróbować smaku etapówki mogą się zmierzyć z krótszym dystansem, ale i tak czekają je cztery dni ścigania. Nawet jeśli nie startujecie, to warto zajrzeć do Race Book’a, gdzie można choć trochę poczuć klimat tego z czym startujący będą walczyć w najbliższych dniach. Na starcie możemy się spodziewać blisko 700 osób z bardzo wielu krajów, nie tylko z Europy!

Zawodnicy cross country też pewnie próżnować nie będą w ten weekend. Gunn Rita Dahle Flesjaa pewnie po raz kolejny obroni tytuł Mistrzyni Norwegii w kolarstwie górskim. Z kolei w niemieckim Lohr Wombach kolejna edycja MTB Bundesligi, tym razem wyścig kategorii UCI C1. Polskie nazwiska na pewno zobaczymy na starcie Pucharu Czech w Bedrichov.

W ten weekend także kultowy maraton Sella Ronda Hero, który dla wielu zawodników jest imprezą docelową. Wielu zawodników elity pominęło ją w swoim kalendarzu ze względu na bliskość MŚ XCM, które tydzień później rozegrane zostaną w niemieckim Singen. Jeśli chodzi o polskich reprezentantów to na starcie zobaczymy m.in. Michalinę Ziółkowską, ale także Dariusza Batka, Marlenę Droździok czy Piotra Rzeszutka.

A kalendarz amatorskich wyścigów na najbliższe cztery dni wygląda następująco:

Czwartek (Boże Ciało) – 15 czerwca 2017:

Piątek – 16 czerwca 2017:

Sobota – 17 czerwca 2017:

Niedziela – 18 czerwca 2017:


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Po kilku latach wracam do Istebnej, i wiecie co ? Mam ciarki jak pomyślę sobie, co mam do przejechania przez te kilka dni :) W czwartek rusza jeden z najcięższych wyścigów etapowych MTB na świecie, czyli Beskidy MTB Trophy. Nawet podczas tegorocznego Cape Epic zawodnicy nosili dumnie koszulki naszego cyklu, nie żartuje ! To fakt. Trzymajcie kciuki za mnie i za pozostałych startujących, od jutra będę Was męczył newsami z Trophy. A może jakieś filmy z trasy live ? ;) fot: BikeLIFE #high5polska #high5sportsnutrition #napedzanyhigh5 #7anna #cipollinibikes #cipollini #fizik #crankbrothers #velolab #veloart #zuchlinski #winaar #aptekagemini #thule #artneo #danielosportswear #mtbxcpl #bike #stravacycling #oakley #bogdziewiczcoach #fullgas #mtbxcpl #bogdziewiczteam

Post udostępniony przez Michał Bogdziewicz (@michal_bogdziewicz)

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0