Finał cyklu MTB Pomerania Maraton już 17.06 we Władysławowie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Finał cyklu MTB Pomerania Maraton już 17.06 we Władysławowie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Poprzednie dwie edycje odbywały się w Luzinie i Kolbudach, a na starcie w obydwu edycjach zameldowało się łącznie prawie 600 zawodników. Trasy na których odbywały się wyścigi, wiodły po malowniczych kaszubskich terenach, a dzięki temu, że również pogoda dopisała, uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności zarówno na sztywnych podjazdach jak i mocnych zjazdach. Warto podkreślić, że w Kolbudach szczególny urok miały ostatnie cztery kilometry przed metą, przez które wiódł singiel nad skrajem rzeki Raduni. Uczestnicy mieli do pokonania prawie 30-kilometrową pętlę, z solidnym 500 metrowym przewyższeniem, a niektórzy z nich w zależności od wybranej trasy, pokonywali ten dystans nawet trzykrotnie. Ostatnia tegoroczna edycja cyklu MTB Pomerania odbędzie się na terenie Gminy Władysławowo, przy współudziale znanego na Pomorzu klubu kolarskiego Klif MTB Team, w którym m.in. jednym z liderów osiągającym znakomite osiągi jest zaledwie 16 letni Filip Potrykus, zajmujący aktualnie trzecie, imponujące miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie Speed.

Jeśli chodzi zaś o inne pozycje kolarzy, którzy zajmują wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej, na dystansie Speed, prym wiedzie Patryk Mróz z Tczewskiego Klubu Rowerowego, który ma przewagę ponad 5 minut na znajdującym się aktualnie na drugiej pozycji Andrzejem Rekowskim i wspomnianym wcześniej Filipem Potrykusem. Bez wątpienia walka o podium będzie toczyć się do ostatnich metrów trasy, a to ze względu na wolę walki, którą bez wątpienia przejawiać będą kolejni zawodnicy zakwalifikowani w klasyfikacji generalnej, czyli m.in. zawodnicy Sebastian Konopka, Radosław Ruczyński (Hydropress KMBike MTB Team) czy Dawid Trepczyk (MTB Start Kartuzy). Jeśli chodzi o klasyfikację generalną kobiet na dystansie Speed, aktualnie pierwsze miejsce zajmuje Weronika Lorkowska z Team Verge Polska, którą pomimo 12 minutowej przewagi na pewno gonić będzie Natalia Zacharek oraz Agnieszka Romanowska z Norda Active Team, zajmująca aktualnie trzecią lokatę.

Na dystansie średnim czyli dystansie Mega, walka o pierwsze miejsce wśród Panów odbędzie się pomiędzy Michałem Różańskim z Trigar MTB Team i Michałem Przybytkiem z EDF Trek Gdynia. Każdy z Panów zajmował już pierwsze miejsce (odpowiednio w Luzinie i w Kolbudach) więc walka o finałowe zwycięstwo zapowiada się bardzo ciekawie. Nie mniej jednak plany może im pokrzyżować zawodnik KSR Kościerzyna – Jacek Rogowski. Jeśli chodzi o Panie, na dystansie średnim bryluje Agnieszka Patoka z EDF Trek Gdynia, która wydaje się mieć wszystko pod kontrolą, którą gonić będą reprezentantki VO2max MTB Team czyli Kasia Kuczorska i Justyna Nowaczyk. Na najtrudniejszym dystansie, który można określić jako iście królewski, prym wiedzie Daniel Majkowski z FTI Racing Team, który wyprzedza Przemka Blokusa z TA KO Team oraz Roberta Ciechackiego z Team.Ase.com.pl. Trasa Ultra wymaga zdecydowanie najwięcej pracy i umiejętności, dlatego z niecierpliwością czekamy na wyłonienie zwycięzców finałowej trzeciej edycji oraz klasyfikacji generalnej.

Warunki do startu w trzeciej edycji pod hasłem Decathlon MTB Pomerania Maraton można określić jako zdecydowanie sprzyjające. Długi weekend, nadmorska lokalizacja i masa dodatkowych atrakcji, przewidzianych przez organizatora. Trasa trzeciej edycji wyścigu będzie jednak znacznie różnić się od poprzednich, co nie oznacza jednak, że będzie pozbawiona pięknych krajobrazów. Jedna pętla wynosi 29 km i ma ok. 200 m przewyższenia i jest wypełniona ciekawymi, technicznymi singlami. Ze względu na bardziej techniczny wymiar trasy, w tym wyłączenie fragmentu drogi powiatowej, w organizacji maratonu razem z Decathlon Rumia, Race Evolution i Klif MTB Team pomogą służby mundurowe, strażacy i policjanci. Trasa Decathlon MTB Pomerania Maraton będzie przecinała ulicę Pucką pomiędzy Mieroszynem, a Tupadłami. Tym samym przejazd droga powiatową będzie zamknięty pomiędzy godziną 11.00 a 13.30.

Sprzyjająca aura długiego weekendu powinna zachęcić do uczestnictwa również wszystkich tych, którzy będą chcieli spróbować przygody rowerowej na mniejszym dystansie, dla których zostanie zorganizowana dodatkowa rodzinna parada rowerowa, która wyruszy tuż po starcie dystansu Speed (11:10) i będzie miała ok. 5 km. Tak jak poprzednio, organizatorzy przewidzieli również możliwość wzięcia udziału w rowerowej zabawie dla najmłodszych na dystansie MTB Pomerania Junior. Najmłodsi kolarze w wieku do 7 lat będą mogli wystartować na pętli przygotowanej na boisku. Starsi adepci dwóch kółek będą mogli przejechać trasę 1.5 km, z kolei dzieci pomiędzy 11 a 15 rokiem życia będą miały przygotowaną 4 kilometrową trasę. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców powiatu puckiego jest możliwość otrzymania dodatkowych nagród, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Pucku, z uwagi na wprowadzenie przez organizatora przy staraniach Klif MTB Team dodatkowej klasyfikacji tj. Mistrzostw Powiatu Puckiego w MTB.

Jak zawsze nie zabraknie charakterystycznych dla tej edycji udogodnień w postaci pysznego posiłku regeneracyjnego od znanego trójmiejskiego foodtrucka 3miejskiFolklor i cateringu dietetycznego DreamBody. Dodatkową atrakcją będzie również możliwość degustacji produktów od marki Healthy People, zakupu koktajli i kawy od Tathaty, odżywek dla sportowców od WWA24.eu czy nabycia strojów kolarskich od Garda Design. Peleton poprowadzi znana marka luksusowych samochodów osobowych, Infiniti Gdańsk. Zakończenie cyklu MTB Pomerania Maraton i rozdanie nagród w klasyfikacji generalnej jest zaplanowane na godzinę 17.30. W klasyfikacji generalnej nagrody sponsoruje Decathlon Rumia, który przygotował specjalne bony pieniężne dla najlepszych zawodników na każdym dystansie. Dodatkowe nagrody ufundowały marki Bike on Wax, WWA24.eu, Race Fender i Lum, a dla dzieci już po raz trzeci CandyShop. Informacje o trasie i harmonogramie finałowej edycji Decathlon MTB Pomerania są dostępne na stronie organizatora www.mtbpomerania.pl/wladyslawowo

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0