Rowerowy Weekend – Puławy i Janów Lubelski z Cisowianka Mazovia MTB Marathon

HomeINFORMACJE PRASOWE

Rowerowy Weekend – Puławy i Janów Lubelski z Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Puławy, to miejscówka ciesząca się niezmienną popularnością wśród zawodników. Dlaczego? Lokalizacja w centrum Polski, idealne ukształtowanie terenu i nietuzinkowa przyroda daje tej trasie niepowtarzalny smak. Ten maraton, to jazda po obszarach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, gdzie dominują wąwozy i jary niespotykane nigdzie indziej w Polsce. Zawodnicy zmierzą się więc z wieloma technicznymi podjazdami, w tym także ze stałym punktem tej edycji czyli stokiem narciarskim w miejscowości Parchatka! Miasteczko rowerowe stanie na zielonych terenach portu Marina Puławy, gdzie udostępniona zostanie cała rekreacyjna infrastruktura tego wyjątkowego miejsca. Po emocjach, które staną się udziałem zawodników w czwartek 15 czerwca w Puławach ekipa Zamana Group przeniesie się na Roztocze. W sobotę 17 czerwca odbędzie się edycja w Janowie Lubelskim. To zupełnie nowa trasa w kalendarzu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Janów zlokalizowany jest na skraju jednego z największych kompleksów leśnych Europy. Roztocze, to wciąż nieodkryta kraina bogata w dziką przyrodę, niedostępne bagienne obszary i śródleśne jeziorka. Jednak tym, co zwróci szczególną uwagę zawodników jest górzyste ukształtowanie terenu, które zaskoczy świeżością i soczystością roztoczańskiej przyrody. Warto odkrywać nierozjeżdżone jeszcze przez turystów dzikie zakątki Polski. Roztocze jest ewenementem w skali całego kraju. To trasa warta uwagi. Miasteczko tej edycji wyrośnie na terenach Parku Rekreacji Zoom Natury. Jest to obszerny teren o powierzchni 10 ha położony nad Zalewem Janowskim, posiadający piaszczystą plażę, place zabaw, pasaże spacerowe, siłownie zewnętrzne oraz park linowy. Idealne miejsce dla rodzin, które chcą wypocząć w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu.

Podczas obydwu edycji jak zawsze na maratonach Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbędą się wydarzenia towarzyszące, w tym cieszący się ogromną popularnością wśród dzieci wyścig MiniMini+ Mazovia, w trakcie którego najmłodszym kolarzom kibicuje znana ze szklanych ekranów Rybka MiniMini. Dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy MAYERSPORT. Podczas zawodów od godziny 12:00 będą tam organizowane konkursy z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Starsi Zawodnicy będą rywalizować ze sobą na czterech zróżnicowanych dystansach – Hobby, Fit, Mega i Giga. Podczas zawodów w każdym z miast zorganizowane będą klasyfikacje mieszkańców. Warto podkreślić, że Puławska edycja została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Puław, natomiast maraton w Janowie Lubelskim odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem Burmistrza Janowa Lubelskiego. Obydwa maratony będą dobrym wstępem do typowo górskich imprez, które w tym sezonie przygotował Cezary Zamana. Są to Otwarte Mistrzostwa Małopolski – Gorce Champion MTB rozgrywane na początku lipca oraz etapowy wyścig Gwiazda Południa, która odbędzie się w połowie tego miesiąca. Zainteresowanych odsyłamy na stronę organizatora www.zamanagroup.pl O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra. Suplementy dla zawodników dostępne na bufetach dostarczy firma Nutrend. W trakcie zawodów odbywać się będą konkursy, w których uczestnicy będą mogli zdobyć wyciskarki do soków firmy Hurom.

PUŁAWY 15.06

Środa
14.00 – 17.00 zapisy w Biurze Zawodów
Czwartek
10.00 – 14.00 – zapisy w Biurze Zawodów
12.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
13.00 – start dystansu Hobby
13.30 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
14.00 – start dystansów Fit, Mega, Giga
15.00 – dekoracja dystansu Hobby
15.10 – dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Puław na dystansie Hobby
16.30 – dekoracja dystansu Fit
16.40 – dekoracja klasyfikacji Mieszkańców Puław na dystansie Fit
17.00 – dekoracja dystansu Mega
17.10 – dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Puław na dystansie Mega
18.00 – dekoracja dystansu Giga
18.10 – dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Puław na dystansie Giga
18.30 – zakończenie
Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 10.00-14.00.

JANÓW LUBELSKI 17.06
Piątek
16.00-18.00 – zapisy w biurze zawodów
Sobota
8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów
10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.20 – start dystansu Hobby
11.00 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
11.30 – start dystansów Fit, Mega, Giga
12.30 – dekoracja dystansu Hobby
12.40 – dekoracja mieszkańców na dystansie Hobby
14.00 – dekoracja dystansu Fit
14.10 – dekoracja mieszkańców na dystansie Fit
14.20 – dekoracja dystansu Mega
14.30 – dekoracja mieszkańców na dystansie Mega
15.30 – dekoracja dystansu Giga
15.40 – dekoracja mieszkańców na dystansie Giga
16.00 – zakończenie
Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

COMMENTS

DISQUS: 0