Bike Maraton u podnóża Wielkiej Sowy już w ten weekend

HomeINFORMACJE PRASOWE

Bike Maraton u podnóża Wielkiej Sowy już w ten weekend

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ubiegły sezon przyniósł dwa debiuty na liście lokalizacji kolejnych edycji Bike Maratonu. Udanie zadebiutował Obiszów, a potem właśnie Ludwikowice. Rok temu ścigaliśmy się pod Wielką Sową we wrześniu, a w tym roku sowiogórski Bike Maraton odbędzie się u progu lata i wakacji – 17 czerwca. Niezależnie od pory roku i miejsca w kalendarzu, Góry Sowie i gmina Nowa Ruda zawsze będą atrakcyjne dla takich wydarzeń jak Bike Maraton. Zresztą nie tylko kolarze będą znów mogli z uroków Ludwikowic skorzystać, bo dzień później, z tego samego miejsca w Centrum Rekreacji Harenda, na swoją trasę wyruszą biegacze górscy. 18 czerwca odbędzie się bowiem IV Półmaraton Sowiogórski i II Sowiogórska Dziesiątka.

Advertisement

Trasa sobotniego maratonu znów powinna zadowolić wszystkich, którzy tęsknią za trudnym górskim wyścigiem, za selektywnymi podjazdami, za pięknymi panoramami i kolejnymi trudnościami czekającymi za każdym następnym zakrętem. Kilometrów do przejechania znów będzie sporo – Bike Maraton w górach w wersji GIGA to po prostu wymagające i wyczerpujące zawody w trakcie których ścigają się najlepsi zawodnicy w kraju. Suma przewyższeń znów budzi respekt – będzie ponad 2700 w pionie. Dystans to 71 km. Trasa znów wyprowadzi zawodników aż w okolice Jedliny – Zdroju i Głuszycy. Szczyt Wielkiej Sowy? Obowiązkowo. Na dystansie MEGA mamy 46 kilometrów, a profil trasy najeżony jest kolejnymi podjazdami. To dalej potężna dawka dobrego MTB, choć z mniejszą ilością kilometrów. Spora porcja kamieni, korzeni i wymytych przez deszcze kolein gwarantowana. Choć będą oczywiście szerokie leśne drogi, i wygodne dukty wiodące nie wiadomo dokąd, których w całych Sudetach, a zwłaszcza tu, nie brakuje.

Zasadą MINI jest na Bike Maratonie założenie, że ten dystans może przejechać każdy. Oczywiście inaczej będzie wyglądała jazda na relatywnie płaskich i szybkich edycjach, a inaczej w typowo górskich warunkach – tak jak w Ludwikowicach. Tu już z całą pewnością będziemy mieli namiastkę prawdziwej górskiej zabawy, ale nadal dostępnej dla wszystkich. Na pewno po tym starcie wielu z Was przesiądzie się na dłuższe dystanse, bo kiedy Wy będziecie wracać na metę, ci z MEGA i GIGA dopiero zanurzą się w sowiogórskie ostępy. Na MINI mamy więc 27 kilometrów, a trasa to również jedna długa sekcja podjazdów i zjazdów.

Zapisy i zgłoszenia – cały czas, niezmiennie na http://bikemaraton.com.pl. Biuro zawodów czynne w Ludwikowicach już w piątek od 17:00 do 21:00. W dniu zawodów biuro rusza od 8:00.

Ludwikowice Kłodzkie. Kolejny obowiązkowy punkt Bike Maratonu 2017 właśnie przed nami!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0