Zczelendżuj Sudety asapem!

HomeZapowiedziOpinie

Zczelendżuj Sudety asapem!

Jeśli zaglądasz do nas na www to pewnie już wiesz, że Sudety darzę bezwarunkowym uczuciem… Zawsze jak tam pojadę, to wracam do domu zmaltretowany, ale wiesz, w ten dobry sposób, który też pewnie znasz. Mówiliśmy u nas już, o tym dlaczego nasze Polskie etapówki są fajne. Mamy takich znajomych, którzy albo by trafili na metę bez strzałek albo jeżdżą w Sudety, bo kochają ten sport jak swoje dzieci… Wspólnymi siłami stworzyliśmy nawet listę niezbędnych rzeczy do zabrania w Sudety, nie wspominając o tym, że po zdobyciu koszulki finiszera sam napisałem sporo w temacie…..


EZ3A4662_kkyygt


Jak widać jest tego dość sporo, ale najlepsze jest to, że to i tak ułamek tego co można napisać i powiedzieć o samych Sudetach, czy wyścigu MTB Challenge. Sam przekonałem się po powrocie z wyścigu, że przez jakiś czas ma się dość. Dość roweru, dość gór… Jednak teraz kiedy za oknem śnieg, do wiosny jeszcze trochę czasu, to wspomnienia ożywają. O ile gdybyś zapytał mnie w listopadzie czy wybiorę się znowu, to odpowiedziałbym że nie. Bo nowa trasa do Karpacza może mnie przerosnąć, bo odhaczyłem przygodę życia i starczy.

Ale teraz to już inna bajka. Jestem już niemal pewien, że wystartuję na połówce, a to oznacza że pewnie ulegnę i pojadę cały dystans. Może nie dam rady ukończyć, no ale DNF to także niezły temat do zimowych opowieści i dobra motywacja na kolejne lata :)


EZ3A6755_rmpvbv


Niedawno pisałem o imprezach, na które warto pojechać w sezonie. Nie jest tajemnicą, że to wyścigi które wybierałem pod kątem ukończenia MTBCH. Oczywiście możesz powiedzieć, że jak chce skończyć etapówkę w górach, to powinienem jeździć w górach. Masz rację, ale tu dochodzi kwestia kosztów logistyki.


EZ3A7073_gwkkma


Żeby ukończyć etapówkę nie trzeba byś mega wysportowanym, utalentowanym i w ogóle… ważniejsza jest chyba pokora i nie podpalanie się. Oczywiście przy założeniu, że jedziesz po koszulkę, a nie po podium ;) Mógłbym pisać o zaletach wyjazdu na etapówkę wiele słów… Jedną z najważniejszych zalet jednak są te wieczorne rozmowy jesienno zimowe przy piwie i wspominanie w ekipie tego co działo się w wakacje…

Życzę Ci i sobie by co roku mieć nowe wspomnienia. To naprawdę jest przygoda życia. A żeby te słowa nabrały lepszego wymiaru sprawdź co działo się na SMTBCH na przestrzeni kilku ostatnich lat:


[vimeo]https://vimeo.com/14810823[/vimeo]


[vimeo]https://vimeo.com/52791763[/vimeo]


[vimeo]https://vimeo.com/76903285[/vimeo]


[vimeo]https://vimeo.com/107181844[/vimeo]


[vimeo]https://vimeo.com/137501756[/vimeo]


zdjęcia: mtbchallenge.com

COMMENTS

DISQUS: 0