Sudety_MTB_Challenge.rar – czyli co spakować na etapówkę

Sudety_MTB_Challenge.rar – czyli co spakować na etapówkę

Mtb Trophy, przykazania “górala” odc.2
Focus Jam2 6.7 Nine – rower naładowany dobrymi wrażeniami
Sonia Skrzypnik i szkoła Jedziemy Swoje zapraszają na szkolenia z techniki MTB
Puchar Świata DH – Lourdes [wideo]
Ondrej Cink w dobrej dyspozycji na Mistrzostwach Świata XCO

Są wakacje, czas urlopów, więc znowu chcemy wam przypomnieć o wyścigach etapowych, które chyba najlepiej sprawdzają się jako forma łączenia górskiej i rowerowej pasji, sportowej rywalizacji oraz w pewnym sensie turystyki. Jeśli bierzesz już dwa tygodnie urlopu (a wtedy często jeszcze kasujesz „wczasy pod gruszą”:), to dlaczego jednego z nich nie poświęcić na ściganko w Sudety MTB Challenge, a na kolejny też zostać w górach i po prostu elegancko zrelaksować się w pięknych okolicznościach przyrody i zobaczyć coś nowego (np. to co pokazujemy w tym filmie)?

MTBCH_2014_etap_III_197_18K0553_aygbmw

Jeśli zdecydujesz się na start w Challenge (i w sumie w każdej innej etapówce), to warto wiedzieć, co na taki wyścig zabrać. W sumie są to zawody MTB, więc ludzie mający doświadczenie w takich startach teoretycznie powinni wiedzieć, co spakować. Jednak cały tydzień w górach to nie jednodniowy wypad na ogórka pod miastem. Ma swoją specyfikę i wymaga też trochę innego przygotowania. Co nie do końca typowego warto ze sobą zabrać?:

  • W opór ciuchów rowerowych. Każdy z nas liczy na super pogodę, ale w razie opadów suchy strój na następny dzień jest na wagę złota. A że jest lato, to na kwaterach ciężko o ciepłe kaloryfery. To samo tyczy się butów – jeśli masz dodatkową parę – zabierz.

  • Zatyczki do uszu. Regeneracja to podstawa, a podstawą regeneracji jest sen. Wierzcie, że nawet dobry znajomy po paru dniach jazdy w górach może ze zmęczenia zacząć piłować jak stary tartakowy. Po co się wkurzać na kolegę lub koleżankę? Wyłączasz audio i śpisz jak niemowlę.

  • Apteka. Branie leków nie jest na czasie, ale w sumie zostały wymyślone po to, by pomagać. Zabierz ze sobą jakąś aspirynę/polopirynę, leki przeciwbólowe/przeciwzapalne, coś na ból gardła, leki antyhistaminowe (w przypadku ukąszenia przez owada), krem z filtrem, pomadkę do ust (nawet jak jesteś facetem), coś na oparzenia, maść przeciw obtarciom, krople do oczu. Niewykluczone, że coś z tej listy uratuje cię przed DNF.

  • Suszarka do włosów (nie koniecznie do włosów – patrz pkt 1.)

  • Chusteczki nawilżane (nawet jeśli nie zabierasz ze sobą małego dziecka)

  • Stare szmaty do czyszczenia roweru

  • Foliówki – czyli takie siatki ze sklepu. Są nieekologiczne, ale mają 1000+ zastosowań (opakowanie na telefon, ochraniacze przeciwdeszczowe na stopy, itd.)

  • Zapasowe części i narzędzia– szczególnie jeśli masz nietypowy sprzęt, do którego trudno będzie dostać zapas lub wymaga specjalnych kluczy; tak jak z ciuchami: więcej znaczy lepiej: weź łańcuch, kasetę, klocki, opony, „mleko” , pompkę stacjonarną (a może i kompresor?;)

  • Ciepłe ciuchy: czapka, dresy, kurtka. Tak, jest lato, będzie pięknie, ale to jest Polska, a nie Hawaje, więc może być różnie. Po co marznąć?

 

MTBCH_2014_etap_II_001_18K9463_fqkhbg

 

Wymieniać można by prawie w nieskończoność, ale nie ma co przynudzać. Zrobiliśmy coś lepszego. Tutaj znajdziecie checklistę (albo po prostu: listę) rzeczy, które, naszym zdaniem, warto ze sobą zabrać na Sudety MTB Challenge. Spisane w kategoriach (np. „Na trasę” – możecie sprawdzać sobie przed każdym etapem), raczej z rozmachem więc nie wszystko jest absolutnie niezbędne. Wydrukuj sobie i odhaczaj to co już spakowałeś. O czymś zapomnieliśmy? Podzielcie się swoim doświadczeniem – co jeszcze warto dopisać do listy?

TUTAJ możecie ściągnąć cały arkusz na swój komputer.

 

COMMENTS

DISQUS: 1