Maratony, które chcesz ukończyć

HomeCiekawostki

Maratony, które chcesz ukończyć

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wielu z Was zapewne planuje swój sezon pod kątem domknięcia jakiejś generalki, mi osobiście się to raczej nigdy nie udało i chyba nigdy nie uda. Raczej zawsze skupiałem się na wybieraniu fajnego wyścigu, niż na zbieraniu punktów. Co rozumiem przez fajny wyścig? Po pierwsze musi być ciekawa trasa – nie koniecznie długa i trudna, ale taka która mi się nie nudzi po 20 km. Po drugie dobrze by było, gdyby na ten wyścig wybierali się też moi znajomi, bo to jednak zawsze lepiej tak w ekipie. Oczywiście są też takie zmienne jak odległość od miejsca zamieszkania i właśnie z racji tego miejsca zamieszkania chciałbym dziś w większości skupić się na imprezach, które są na północy kraju. O ciekawych wyścigach XC i maratonach na południu pisał już Marek Tyniec TU i TU. Nie chciałbym też pisać, o maratonach należących do większych cykli, a raczej o tych pojedynczych, lokalnych imprezach.


Maraton MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy – Połczyn Zdrój


W Połczynie byłem dwa razy, trasa jest naprawdę świetna! Nie ma nudy, a jak przed wyścigiem popada to może być naprawdę trudno! W zeszłym roku trasa miała chyba 96km i było co robić. Do tego wszystkiego start wyścigu z ładnego parku. W 2015 była to jedna z edycji PP XCM więc sportowo wyścig stał także na dobrym poziomie

Strona www wyścigu

duze_dolina_5_jezior


King Oscar MTB Maraton – Gniewino


Lub po prostu „maraton Eberta”. Trasa może nie jest specjalnie długa, bo ma nie całe 50 km, ale z racji osoby organizatora, oraz bezpośredniej bliskości Trójmiasta – zawody mają swój klimat. Choćby ze względu na premie rozgrywaną na słynnym podjeździe „pod zbiornik”

Informacji o przyszłorocznej edycji można wypatrywać na stronie Przemka Ebertowskiego

eb_trasa2


Kadyny MTB Maraton


To maraton, który ma dość długie tradycje. Trasa położona niedaleko Elbląga z pozoru łatwa i przyjemna, ale bardzo ciekawa. Maraton ten jest chętnie odwiedzany przez czołówkę zawodników z północy kraju.

Aby być na bieżąco z tym wyścigiem, najlepiej śledzić Nadleśnictwo Elbląg na FB

11230123_901723296564519_3342179536531707844_o


Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka – Zieleniec


To także jeden z tych wyścigów, które warto mieć w swojej tabelce z napisem „ukończone” Tras w okolicach Zieleńca specjalnie reklamować nie trzeba. Sam jeszcze tam nigdy nie dotarłem, ale jest to jeden z pierwszych wyścigów na mojej liście „to do”

Strona www wyścigu

DSC_2268


Górska jazda w centrum Polski – Gielniów


Maraton w Gielniowie to drugi dzień dwudniowego „festiwalu” pamięci Marka Galińskiego. Trasa jest tam naprawdę soczysta. Plus dwudniowej wizyty w Gielniowie jest taki, że w sobotę możemy kibicować zmaganiom XC, by w niedziele samemu posmakować terenów „Diabła”

Strona www MTB Opoczno

IMG_9133


Uphill Śnieżka – Karpacz


Patrząc z dystansu to w sumie bardzo nudny wyścig, ale mimo to warto chociaż raz sobie na tą Śnieżkę wjechać. Aktualnie legalnie można to zrobić dwa razy w roku o ile dobrze kojarzę

Uphill 1
Uphill 2

ur_2015_11_20150811_2025118749


Dare 2b MTB Maraton Skrzyszów


Wyścig znany mi z wyników, ale kiedy robiłem po znajomych mały wywiad w sprawie ciekawych wyścigów to ta nazwa padała często. Profil trasy jest naprawdę zacny i zachęca do przejechania tego wyścigu.

Strona organizatora

quarter


MTB MARATHON – Karpacz


Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że teraz to już pewne. Póki pewnie jeszcze nie można mówić o odrodzeniu cyklu, ale ten promyk nadziei na pewno Wszystkich ucieszy.

Strona www maratonu

1000_400_smart_original_99_jnaptn


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1