Mistrzostwa Polski w maratonie MTB – Srebrna Góra [WYNIKI]

HomeSportWyniki

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB – Srebrna Góra [WYNIKI]

Sobotnie Mistrzostwa Polski w maratonie MTB rozegrane zostały w Srebrnej Górze, a tytuły wręczone zostały nie tylko w kategorii elity, ale w sumie w kilkunastu kategoriach od Juniora do Mastersa. Jak już wcześniej pisałem w elicie kobiet bezkonkurencyjna była Maja Włoszczowska, za to w rywalizacji mężczyzn mieliśmy bardzo wyrównany wyścig praktycznie do mety, bo kolejni zawodnicy na mecie zanotowali naprawdę niewielkie różnice. Ostatecznie po tytuł sięgnął Filip Helta, a podium uzupełnili jego koledzy z drużyny SGR Specialized.


Za wyjątkiem kategorii juniorskich, wszystkie pozostałe kategorie rywalizowały na najdłuższym dystansie, który liczył blisko 80 km i co dość wyjątkowe w dzisiejszych czasach, na jednej pętli! Po kolei:

Elita:

  1. Filip Helta – SGR Specialized
  2. Karol Rożek – SGR Specialized
  3. Piotr Konwa – SGR Specialized

Pełne wyniki

  1. Maja Włoszczowska – Kross ORLEN Cycling Team
  2. Katarzyna Solus Miśkowicz – KSM Trek Racing
  3. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski

Pełne wyniki

U23:

  1. Konrad Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  2. Stanisław Nowak – KS Luboń Skomielna Biała
  3. Paweł Garczyk – Warszawski Klub Kolarski

Pełne wyniki

  1. Milena Drelak – RK Exclusive Doors MTB Team
  2. Julia Zięba – LKK LUKS Sławno
  3. Magdalena Zawierta – WKK Wiśniewski MTB Team

Pełne wyniki

Cyklosport:

  1. Michał Ficek – CST Accent MTB Team
  2. Maciej Mytnik – Pressing Bike Systems
  3. Michała Dziama – Synergy Racing Team

Pełne wyniki

  1. Agnieszka Mojżesz – Pressing Bike Systems
  2. Karolina Majewska – Synergy Racing Team

Pełne wyniki

Masters I:

  1. Piotr Truszczyński – Komobike Scott
  2. Bartosz Janowski – Sup Lifting MTB Team Bugla Bike Service
  3. Piotr Berdzik – IM Motion Specialized Skoda Gall ICM

Pełne wyniki

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Andrzej Poczopko – CryoSpace Olsztyn
  3. Grzegorz Maleszka – Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team

Pełne wyniki

Masters III:

  1. Jacek Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  2. Piotr Cibart – Baltic Home Świnoujście
  3. Tomasz Majewski – Retro Stork Team

Pełne wyniki

Masters Kobiety:

  1. Paula Budzyńska – Cyklo Kwidzyn
  2. Marta Garnek – Dream Bike Bielawa
  3. Anna Urban – BMC Polska

Pełne wyniki

Na dystansie Giga wręczono także tytuły mistrzowskie w kategorii Amator, choć trzeba też podkreślić, że imprez w których wręczane są tytuły amatorom jest cała masa i łatwo się pogubić:

  1. Piotr Sajdak – Cyclo Trener Team
  2. Paweł Kwiatkowski – Romet Factory Team
  3. Jan Czapliński – Komobike Scott

Pełne wyniki

Na średnim dystansie (Mega) z kolei wręczono tytuły w kategoriach juniorskich:

Junior:

  1. Paweł Ścierski – MŚ Cycling i Dietetyka
  2. Filip Brzóska – KKW Nexelo Wałbrzych
  3. Mateusz Szyszko – Warszawski Klub Kolarski

Pełne wyniki

Juniorka:

  1. Kinga Żur – KS Luboń Skomielna Biała
  2. Katarzyna Praszczałek – RK Exclusive Doors MTB Team
  3. Hanna Fijałkowska – Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław

COMMENTS

DISQUS: 0