Filip Helta Mistrzem Polski. SGR Specialized bierze całe podium! | MP XCM, Srebrna Górafot. Ola Sulikowska

HomeSport

Filip Helta Mistrzem Polski. SGR Specialized bierze całe podium! | MP XCM, Srebrna Góra

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Srebrna Góra, po Boguszowie Gorcach, jest kolejnym miastem gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Polski. Tym razem w maratonie MTB. Ten rok rzeczywiście stoi pod hasłem #MTBpowracaDoDomu czyli w prawdziwe góry! Ostatni raz Mistrzostwa Polski w maratonie MTB w górach rozegrane były w Wiśle, później przez dwa lata rywalizacja odbywała się w Gdyni, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W Srebrnej Górze w elicie najszybsi i po koszulki z orłem sięgnęli Filip Helta (SGR Specialized) oraz Maja Włoszczowska (Kross ORLEN Cycling Team).


Wyjątkowości tegorocznej edycji MP XCM dodał fakt, że w elicie kobiet, po 14 latach przerwy, wystartowała Maja Włoszczowska, dla której start w Srebrnej Górze był elementem przygotowującym do Mistrzostw Świata w maratonie MTB, które za trzy tygodnie na włoskiej wyspie Elba. „Treningowy” charakter startu w żaden sposób niczego nie ujmuje faktowi, że Maja Włoszczowska była w dzisiejszej rywalizacji absolutnie bezkonkurencyjna przyjeżdżając na metę z przewagą 12 minut nad Katarzyną Solus Miśkowicz oraz ponad 23 minut nad Klaudią Czabok. Broniąca tytułu Barbara Borowiecka zajęła 5. miejsce.

W rywalizacji elity mężczyzn broniącym tytułu był Adrian Brzózka (JBG-2 CryoSpace), jednak to Krzysztof Łukasik z ekipy „czerwonego pociągu” od samego początku mocno zaatakował i odjechał na solo. Za nim samotnie podążał Filip Helta, a dalej jadący razem Karol Rożek, Piotr Konwa, Jakub Zamroźniak i Adrian Brzózka. Jeszcze przed półmetkiem Helta dojechał do Łukasika, by ostatecznie go urwać i pojechać samotnie pozostałą część wyścigu. W tym samym czasie współpracujący Rożek i Konwa zdołali urwać zawodników JBG-2 CryoSpace. Różnice były niewielkie, minutowe. Ze stratą kolejnych dwóch minut jechał Jakub Zamroźniak, a Adrian Brzózka wycofał się z rywalizacji.

Ostatecznie Filip Helta dojeżdża na metę z przewagą ponad minuty nad kolegami z drużyny i zdobywa tytuł Mistrza Polski w maratonie MTB!

Dalej Karol Rożek i Piotr Konwa, którzy o kolejności na podium rozstrzygają sprintem na kreskę.

Wszystkie stopnie podium dla SGR Specialized!!!

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0