Wyniki | 3-4 lipca 2021

HomeSportWyniki

Wyniki | 3-4 lipca 2021

Nie tylko w weekend 3-4 lipca, ale w dniach go poprzedzających było konkretne ściganie, zakończyły się dwa wyścigi etapowe oraz wystartował Puchar Świata w kolarstwie górskim.


29 czerwca zakończyła się etapówka Bike Adventure, gdzie w klasyfikacji generalnej triumfowali Piotr Konwa (SGR Specialized) oraz Izabela Kamińska (Sklepbicykl.pl).

Michał Glanz (Spica Solutions): “miałem myśli o wycofaniu się z wyścigu” | Bike Adventure, Szklarska Poręba

Z kolei dzień później, 30 czerwca w Pirenejach wystartowała pierwsza edycja Andorra MTB Classic, gdzie po czterech dniach ścigania Krzysztof Łukasik i Jakub Zamroźniak (obaj JBG-2 CryoSpace) zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace): “bardzo często to my nadawaliśmy tempo” | Andorra MTB Classic, La Massana

Piątek był pierwszym dniem kolejnej rundy Pucharu Świata w kolarstwie górskim, która tym razem rozegrana została we francuskim Les Gets. Piątkowy short track należał do Pauline Ferrand Prevot i Mathiasa Flueckigera. Szwajcar w niedzielę powtórzył swój sukces wygrywając także wyścig cross country, a wśród kobiet po czwarte w tym roku w Pucharze Świata zwycięstwo sięgnęła Loana Lecomte.

Pauline Ferrand Prevot i Mathias Flueckiger najszybsi w short tracku | Puchar Świata MTB, Les Gets

Les Gets pod dyktando Loany Lecomte | Puchar Świata MTB XCO, Les Gets

Mathias Flueckiger na solo, Cink i Sarrou na podium! | Puchar Świata MTB, Les Gets

Także w piątek wystartowała jednak z najbardziej kultowych i bezkompromisowych jeśli chodzi trasę etapówek w tej części Europy – rozgrywana w Czechach – MTB Trilogy. We wtorek wieczorem powinniśmy poznać ostateczne wyniki.

W weekend z kolei kolarstwo górskie ponownie powróciło do Szklarskiej Poręby, by na dystansie liczącym blisko sto km rozegrać Ultra Bike Maraton, który podobnie jak w przypadku Bike Adventure padł łupem zawodników SGR Specialized – tym razem Karola Rożka, który wypracował wygraną wspólnie jadąc cały dystans z klubowym kolegą, Piotrem Konwą.

Nie tak daleko w Walimiu rozegrany został wyścig cross country, który dość późno został ogłoszony, co z kolei przełożyło się na umiarkowaną frekwencję. Wszyscy, którzy byli na miejscu mogli zachwycić się płynną i bezbłędną jazdą Filipa Helty, który z dużą przewagą nad kolejnymi zawodnikami wygrał wyścig elity.

Poniżej wyniki wszystkich zawodów w kolarstwie górskim i na rowerach górskich, które rozegrane zostały w ostatnich dniach w Polsce:

Ultra Bike Maraton – Szklarska Poręba

Giga (Puchar Polski w maratonie MTB):

  1. Karol Rożek – SGR Specialized
  2. Piotr Konwa – SGR Specialized
  3. Mariusz Kozak – JBG-2 CryoSpace
  1. Klaudia Cichacka – Metrobikes.pl
  2. Anna Tomica – Trek Bielsko Biała Tomica Coaching
  3. Agnieszka Kachel – Rybczyński Bikes Remmers Team

Mega:

  1. Bartosz Janowski – Sup Lifting MTB Team Bugla Bike Service
  2. Paweł Ścierski – MŚ Cycling & Dietetyka
  3. Łukasz Pihulak – Seven Perceptus Team
  1. Karin Kadner – Team Bauer Werner
  2. Magdalena Wojtyła – IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  3. Ewa Szymankiewicz – Rybczyński Bikes Remmers Team

Classic:

  1. Mateusz Maleszka
  2. Jakub Rawicki
  3. Daniel Smolarz – Gomola Trans Airco
  1. Martyna Wiśniewska – Zarębski Team
  2. Anna Banasiak – Oś Racing Team
  3. Małgorzata Maciąg – Gomola Trans Airco

Pełne wyniki

Grand Prix Walimia MTB XCO – Walim

Elita

  1. Filip Helta – SGR Specialized
  2. Michał Topór – NS Bikes
  3. Michał Paterak – LKS Bryksjusz Gościęcin
  1. Aleksandra Podgórska – RK Exclusive Doors MTB Team
  2. Zuzanna Krzystała – RK Exclusive Doors MTB Team
  3. Izabela Kamińska – Sklepbicykl.pl

Junior:

  1. Krzysztof Klimek – RK Exclusive Doors MTB Team
  2. Filip Brzóska – KK Nexelo Wałbrzych
  3. Jan Ambrożkiewicz – Warszawski Klub Kolarski

Juniorka:

  1. Joanna Głowacka – CWKS Resovia
  2. Wiktoria Hejman – KK Nexelo Wałbrzych
  3. Maria Chrzanowska – Mitutoyo AZS Wratislavia

Masters I:

  1. Bartosz Łysak – Cranberry Team
  2. Arkadiusz Paszenda – MTB Pressing Team
  3. Łukasz Pihulak – Seven Perceptus

Masters II:

  1. Szczepan Paszek – Fitwheels / Bikestacja Bolesławiec
  2. Bogdan Czarnota – RK Exclusive Doors MTB Team
  3. Piotr Iciaszek – Sportfuel.pl

Pełne wyniki

Bike Atelier MTB Maraton – Jeleśnia

  1. Adrian Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  2. Piotr Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  3. Mariusz Michałek – JBG-2 CryoSpace
  1. Monika Wrona – Bieniasz Bike Team
  2. Małgorzata Mazurek – UKS Krupiński Suszec

Pełne wyniki

Dare To Be Maraton MTB – Blizna

Full:

  1. Mateusz Rejch – Serwis Bajka
  2. Wojciech Pasowicz – Rowery Spartacus
  3. Paweł Powroźnik – Pascuello Team
  1. Monika Skowyra – KSPO Dentinea 1A

Half:

  1. Tomasz Niedzwiecki – Pustuła Team
  2. Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Team Tarnów
  3. Maciej Woźny – Rzeszowska Akademia Kolarska
  1. Magdalena Kłeczek – SST Lubcza
  2. Katarzyna Pastula – Bikers Tarnów Paczka Punkt
  3. Agnieszka Kamińska – MTB Czudec

Pełne wyniki

LOTTO Poland Bike – Perlejewo

MAX:

  1. Łukasz Góralewski – KK Catena Wyszków
  2. Ernest Kurowski – Józefów
  3. Marcin Drzewiecki – Loyalty Point Racing Team
  1. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Damovo Bike Team
  2. Halina Grabarczyk – Warszawa
  3. Ewa Janowska – MyBike.pl

Pełne wyniki

Solid MTB Maraton – Wilkowice

Giga:

  1. Hubert Semczuk – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Bartłomiej Oleszczuk – Rybczyński Bikes Remmers Team
  3. Filip Jeleniewski – Rybczyński Bikes Remmers Team
  1. Joanna Adamska – Rybczyński Bikes Remmers Team

Pełne wyniki

Mega:

  1. Michał Kowalczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Artur Połuch – Jakś BUD Biedrusko
  3. Maciej Mogiłka – Eurorower.pl
  1. Sylwia Tumiłowicz – Real 64sto
  2. Anna Lipowa – Werner Kenkel Sport Team
  3. Agata Kurkiewicz – Jakś BUD Biedrusko

Pełne wyniki

Zachodnia Liga MTB – Przytoczna

Mega:

  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Miłosz Zwierski – Superior Zator Racing Team
  3. Kacper Pecyna – Superior Zator Racing Team
  1. Marta Balcerzak – JF Duet Goleniów

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0