Pauline Ferrand Prevot i Mathias Flueckiger najszybsi w short tracku | Puchar Świata MTB, Les Gets

HomeSportWyniki

Pauline Ferrand Prevot i Mathias Flueckiger najszybsi w short tracku | Puchar Świata MTB, Les Gets

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Rywalizacją w short tracku rozpoczął się ostatni przed Igrzyskami Olimpijskim w Tokio Puchar Świata w kolarstwie górskim, który rozgrywany jest we francuskiej miejscowości Les Gets. W poszczególnych kategoriach triumfowali Pauline Ferrand Prevot oraz Mathias Flueckiger. Pechowy start zaliczył Tom Pidcock, ale mimo wszystko wywalczył dobrą pozycję startową na niedzielny finał.


W wyścigu kobiet mieliśmy od samego początku kilkuosobową grupę, którą do przedostatniego okrążenia prowadziła Jenny Rissveds. Chwilami do przodu próbowały przebić się inne zawodniczki – Laura Stigger, Sina Frei, ale za każdym razem mocno kontrowała Szwedka. Na przedostatnim okrążeniu (z dziewięciu) na kluczowym podjeździe mocno zaatakowała Jenny Rissveds, ale atak nie był na tyle mocny, żeby zbudować przewagę. Jej koło utrzymały m.in. Prevot, Frei, Indergand. Na ostatnim okrążeniu bardzo mocny atak wykonała Francuzka, Mistrzyni Świata, Pauline Ferrand Prevot. Wypracowała kilkanaście metrów przewagi, za nią pojechała Sina Frei, a na trzecie miejsce spadła Szwedka. W tej kolejności zawodniczki dojechały do mety.

Jedna z faworytek, Evie Richards, nie ukończyła wyścigu z powodu defektu roweru. Jedyna Polka, Paula Gorycka, także nie ukończyła wyścigu.

W rywalizacji mężczyzn oczekiwana była konfrontacja stawki ze startującym z tyłu Tomem Pidcockiem. Od startu z przodu jechali m.in. Jordan Sarrou, Nino Schurter, Onrej Cink. Grupę prowadził Anton Cooper. Z okrążenia na okrążenie (w sumie było dziesięć okrążeń) widać było jak w zasadzie z każdej okazji do wyprzedzania korzysta Tom Pidcock. Na cztery okrążenia do końca Brytyjczyk jedzie na czwartym miejscu, z przodu jedzie Cink. Niestety na jednym z zakrętów tuż przed małym dropem Pidcock próbuje wyprzedzić Sarrou i zahacza o jego koło. Niestety zalicza upadek. Chwila na pozbieranie się, wyprostowanie kierownicy i jedzie dalej. Tymczasem spada do ostatniej dziesiątki.

Z przodu pracuje cały czas Cink, nikt nie odpuszcza. Na dwa okrążenia do mety bardzo mocny atak przeprowadza Flueckiger, który wychodzi na prowadzenie i nie oddaje go już do końca. Drugi melduje się aktualny Mistrz Świata, Jordan Sarrou, trzeci jest Ondrej Cink.

Tom Pidcock mimo upadku i spadku prawie na koniec stawki nie poddaje się, nie wycofuje tylko odrabia straty. Kończy na 16. miejscu ze stratą 20 sekund co daje mu drugi rząd w niedzielnym wyścigu cross country.

Jedyny Polak, Bartłomiej Wawak kończy short track na 29. miejscu ze stratą 46 sekund.

Pełne wyniki Pucharu Świata MTB, Les Gets 2021 – short track

Kolejne wyścigi w Les Gets to w sobotę finały w zjeździe (DHI), a w niedzielę rywalizacja w cross country (XCO) – szczegółowe informacje na ten temat w zapowiedzi.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0