Przegapiłeś transmisję short track (XCC)? Nic straconego! | Puchar Świata MTB XCO, Nove Mesto na Moravefot. Bartek Wolinski / Red Bull

HomeSportZapowiedzi

Przegapiłeś transmisję short track (XCC)? Nic straconego! | Puchar Świata MTB XCO, Nove Mesto na Morave

W czeskim Novym Meste na Morave rozpoczęła się druga runda Pucharu Świata MTB XCO, która ponownie (po inauguracji w Albstadt) na starcie zebrała absolutnie całą światową czołówkę specjalistów od cross country. Piątkowy wyścig elity kobiet był bardzo emocjonujący i przyniósł dość niespotykane rozstrzygnięcie. Natomiast to co zafundowali nam zawodnicy elity mężczyzn można chyba określić jako najlepszy wyścig XCC w historii tej odmiany kolarstwa górskiego.

Wyścigi były transmitowane na platformie redbull.com, gdzie dostępne są już teraz powtórki obu wyścigów – wszystko pod jednym linkiem. Jeśli nie chcesz oglądać, a chcesz przeczytać przebieg zawodów to tu znajdziesz notkę o wyścigu elity kobiet, a tu o elicie mężczyzn.

W każdym z wyścigów mieliśmy reprezentanów Polski, zawodników Kross ORLEN – Maję Włoszczowską i Bartka Wawaka.

„Wspólne” kibicowanie

Wydarzenia odbywają się bez udziału kibiców, dlatego do wspólnego kibicowania oraz komentowania zapraszam na serwer #mtbxcpl na Discordzie:

Program i transmisja

Rywalizacja elity – zarówno piątkowy XCC, jak i niedzielne XCO, transmitowana będzie tradycyjnie na redbull.com. Transmisja w piątek od 17:50, a w niedzielę od 11:00 (elita kobiet) i 15:00 (elita mężczyzn).

Wyścigi elity oraz U23 będą miały dostępny live timing na stronie UCI. Rywalizacja Orlików i Orliczek będzie transmitowana przez czeską telewizję ČT sport, ale tu bez dobrego VPN raczej nie ma co liczyć na oglądanie.

Live timing dla Juniorów oraz Juniorek będzie z kolei dostępny na stronie sportsoft.cz.

COMMENTS

DISQUS: 0