Mathieu van der Poel o włos przed Tomem Pidcockiem w XCC | Puchar Świata MTB XCO, Nove Mesto na Morave

HomeSportWyniki

Mathieu van der Poel o włos przed Tomem Pidcockiem w XCC | Puchar Świata MTB XCO, Nove Mesto na Morave

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Wyścig XCC kobiet, który otworzył Puchar Świata MTB XCO w Novym Meste na Morave wygrała Amerykanka Haley Batten przed Loaną Lecomte i Jenny Rissveds. W rywalizacji mężczyzn dostaliśmy dynamiczną

Po pierwszym okrążeniu mieliśmy blisko 20 osobową grupkę, która jechała z różnicą dosłownie kilku sekund. Na czele jadą faworyci – Nino Schurter, Tom Pidcock, Mathieu van der Poel, Henrique Avancini.

Pod koniec drugiego okrążenia wydawało się, że będzie grupka prowadząca, ale znowu wszystko się skleiło. Atakować próbował Avancini, a jedyne co ugrał to pozycja prowadzącego grupkę. Z przodu jadą także Victor Koretzky, Maxime Marrotte czy Jordan Sarrou.

Bartłomiej Wawak na początku w okolicach 30. miejsca przebija się na 24. miejsce ze stratą blisko pół minuty.

Czwarte okrążenie z sześciu. Pierwsza grupka kurczy się do około dziesięciu zawodników. Z przodu jadą Koretzky, Avancini i Pidcock. Do przodu wychodzi Mistrz Świata Jordan Sarrou.

Na przedostatnie okrążenie czołowa grupka cały czas liczy kilkunastu zawodników. Tym razem z przodu Mathieu van der Poel, zaraz za nim Tom Pidcock i Francuzi Jordan Sarrou oraz Victor Koretzky.

Mathieu van der Poel przyspiesza przed rockgardenem, jego koło trzyma tylko Tom Pidcock. Z niewielką stratą Jordan Sarrou. Dalej Koretzky i Brandl. Kolejna grupka ze stratą 6-7 sekund. Tak wjeżdżają na ostatnie okrążenie.

Do grupy doskakuje Avancini, który atakuje, ale Holender nie oddaje prowadzenia. Trójka z przodu bez zmian.

Mocny atak Mathieu van der Poel’a, ale Pidcock odpowiada i trzyma koło. Sarrou także nie traci.

Pidcock wychodzi na prowadzenie. Ostatnie kilkaset metrów. Walka na ostatniej prostej miedzy Pidcockiem, którego w ostatnich chwili, o błysk szprychy wyprzedza van der Poel. Co za końcówka!

Trzeci Jordan Sarrou.

Bartłomiej Wawak na 24. miejscu.


„Wspólne” kibicowanie

Wydarzenia odbywają się bez udziału kibiców, dlatego do wspólnego kibicowania oraz komentowania zapraszam na serwer #mtbxcpl na Discordzie:

Program i transmisja

Rywalizacja elity – zarówno piątkowy XCC, jak i niedzielne XCO, transmitowana będzie tradycyjnie na redbull.com. Transmisja w piątek od 17:50, a w niedzielę od 11:00 (elita kobiet) i 15:00 (elita mężczyzn).

Wyścigi elity oraz U23 będą miały dostępny live timing na stronie UCI. Rywalizacja Orlików i Orliczek będzie transmitowana przez czeską telewizję ČT sport, ale tu bez dobrego VPN raczej nie ma co liczyć na oglądanie.

Live timing dla Juniorów oraz Juniorek będzie z kolei dostępny na stronie sportsoft.cz.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0