Haley Batten zdecydowanie wygrywa XCC | Puchar Świata MTB XCO, Nove Mesto na Morave

HomeSportWyniki

Haley Batten zdecydowanie wygrywa XCC | Puchar Świata MTB XCO, Nove Mesto na Morave

W czeskim Novym Meste na Morave na Arenie Vysocyna rywalizacją w short tracku rozpoczął się Puchar Świata MTB XCO. W sobotę i niedzielę odbędą się wyścigi juniorów, U23 i elity kobiet oraz mężczyzn w olimpijskiej formule cross country.

Od samego początku zawiązała się kilkuosobowa grupka, której przewodziła Loana Lecomte oraz Haley Batten, czyli zawodniczki z podium niedzielnego XCO w Albstadt.

Pauline Ferrand Prevot na początku trzeciego okrążenia zaliczyła niepozorny upadek, który jak się później okazało wykluczył ją z rywalizacji. W relacji mogliśmy zobaczyć leżącą Prevot, trzymającą się za brzuch i otoczoną przez medyków.

Na 4 okrążenie wjechała piątka zawodniczek – Lecomte, Batten, Rissveds, Indergand i Last. Dalej Stigger i Richards razem. Maja Włoszczowska na 14. lokacie. Pod koniec okrążenia Lecomte i Batten zyskują kilka metrów przewagi nad resztą grupy. Dwa okrążenia do końca.

Batten i Lecomte z przewagą 9 sekund wjeżdżają na przedostatnie okrążenie. Dalej Rissveds, Last i Indergand. Maja Włoszczowska stabilnie na 14. miejscu.

Batten atakuje i robi przewagę nad Lecomte, która także zalicza upadek. Batten z zapasem sześciu sekund wjeżdża na ostanie okrążenie. Lecomte druga. O trzecie miejsce w grupie Rissveds, Last i Indergand. Maja Włoszczowska przesuwa się na 13. miejsce.

Halley Batten wygrywa z przewagą 16 sekund. Jest drugą Amerykanką po Chloe Woodruff, która wygrała wyścig XCC.

Na drugim miejscu Lecomte, trzecia Jenny Rissveds!

Maja Włoszczowska na 14. miejscu, co daje drugi rząd na niedzielnym XCO!


„Wspólne” kibicowanie

Wydarzenia odbywają się bez udziału kibiców, dlatego do wspólnego kibicowania oraz komentowania zapraszam na serwer #mtbxcpl na Discordzie:

Program i transmisja

Rywalizacja elity – zarówno piątkowy XCC, jak i niedzielne XCO, transmitowana będzie tradycyjnie na redbull.com. Transmisja w piątek od 17:50, a w niedzielę od 11:00 (elita kobiet) i 15:00 (elita mężczyzn).

Wyścigi elity oraz U23 będą miały dostępny live timing na stronie UCI. Rywalizacja Orlików i Orliczek będzie transmitowana przez czeską telewizję ČT sport, ale tu bez dobrego VPN raczej nie ma co liczyć na oglądanie.

Live timing dla Juniorów oraz Juniorek będzie z kolei dostępny na stronie sportsoft.cz.

COMMENTS

DISQUS: 0