Pomóż Kasi i Ricie wygrać ich najważniejszy wyścig #StrongRitt&Kate

HomeRóżności

Pomóż Kasi i Ricie wygrać ich najważniejszy wyścig #StrongRitt&Kate

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


1 czerwca w Bielsku Białej doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym bardzo poważnie ucierpiały Katarzyna Konwa oraz Rita Malinkiewicz. Kierująca samochodem zjechała na przeciwległy pas ruchu i nazywając rzeczy po imieniu staranowała jadące w przeciwnym kierunku na rowerach Kasię i Ritę. Obrażenia były na tyle poważne i zagrażające życiu, że Kasia została natychmiast przetransportowana drogą lądową do szpitala w Bielsku Białej, a Rita śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Sosnowca.

Rodziny zadecydowały o nieudzielaniu informacji o stanie Kasi i Rity, więc wiedzieliśmy tyle ile przekazali rzecznicy szpitali – obie są w stanie ciężkim, zagrażającym życiu i utrzymywane są w śpiączce farmakologicznej.

Po niespełna trzech tygodniach od wypadku, w piątek późnym wieczorem za zgodą rodzin Kasi i Rity na serwisie pomagam.pl uruchomiona została zbiórka środków na ich rehabilitację.

> > > https://pomagam.pl/kasia_rita < < <

W opisie zbiórki możemy dowiedzieć trochę więcej o stanie Kasi i Rity:

Kasia przeszła wiele operacji w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Niedawno została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej i powoli jej organizm podejmuje funkcje życiowe.  Kasia ma niebywałą wolę życia i każdego dnia zaskakuje personel medyczny swoimi postępami w powrocie do zdrowia. Z informacji przekazanych od lekarzy wiemy, że w kolejnym etapie leczenia Kasia będzie potrzebowała bardzo intensywnej rehabilitacji, początkowo w specjalistycznym ośrodku, następnie w domu.

Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Przeszła skomplikowaną operacje głowy oraz kręgosłupa. Czeka ją jeszcze operacja uda i biodra. Na szczęście Rita to naprawdę twarda zawodniczka, więc cały czas mamy nadzieję i wierzymy w to, że będzie dobrze. Niezależnie od wszystkiego, niebawem Rita również będzie potrzebowała bardzo intensywnej rehabilitacji.

Niestety spodziewamy się, że rehabilitacja dziewczyn i ich powrót do normalnego życia będzie bardzo długi i kosztowny, dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę.

W ciągu niespełna 48 godzin udało się już zebrać prawie połowę potrzebnej kwoty, która umożliwi rozpoczęcie żmudnej wielomiesięcznej rehabilitacji Kasi i Rity.

> > > https://pomagam.pl/kasia_rita < < <

Co możesz zrobić by pomóc oraz by takie sytuacje w przyszłości się nie zdarzały?

  • dorzuć się do zbiórki;
  • udostępnij ten wpis albo samą zbiórkę na swoim profilu;
  • edukuj swoich znajomych w zakresie bezpieczeństwa poruszania się na drodze – tu więcej na ten temat;

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0