Dwie kolarki w ciężkim stanie po wypadku w Wilkowicach. Poszukiwani świadkowie zdarzenia!

HomeSport

Dwie kolarki w ciężkim stanie po wypadku w Wilkowicach. Poszukiwani świadkowie zdarzenia!

W poniedziałek o godzinie 17:00 w Bielsku Białej miał się rozpocząć pierwszy trening szosowy organizowany przez Ritę Malinkiewicz pod hasłem RittRide for all #poniedziałkowyrozjazd. Uczestnicy mieli spotkać się na ulicy Górskiej…

Około godziny 16:30 na ulicy Żywieckiej w Wilkowicach 58. letnia prowadząca opla astrę niespodziewanie zjechała na przeciwległy pas jezdni zderzając się czołowo z jadącymi na rowerach szosowych Ritą Malinkiewicz i – jak nieoficjalnie podaje Eurosport – żoną Marka Konwy. W wyniku zderzenia obie doznały bardzo ciężkich urazów, były na miejscu reanimowane a następnie zabrane do szpitali w Bielsku Białej i Sosnowcu. Ciężej poszkodowana Rita Malinkiewicz do szpitala w Sosnowcu została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan obu poszkodowanych jest ciężki, ale stabilny.

Jak ustaliła policja, kierująca pojazdem 58. letnia kobieta była trzeźwa i na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną zmiany toru jazdy samochodu.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku Białej. Raport policyjny oraz dane kontaktowe dostępne w linku.

Na profilu Bielskie Drogi z kolei pojawił się apel o oddawanie krwi:

Jednocześnie rodziny obu zawodniczek proszą o uszanowanie prywatności.

Jako kolarska społeczność nie pozostaje nam nic innego jak okazać duchowe wsparcie i trzymać kciuki za ich jak najszybszy powrót do zdrowia.

COMMENTS

DISQUS: 0