„Stres, walka i łzy szczęścia” czyli mistrzowski występ przełajowców Volkswagenafot. Tomek Ferenc

HomeINFORMACJE PRASOWEKomentarze

„Stres, walka i łzy szczęścia” czyli mistrzowski występ przełajowców Volkswagena

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym w Szczekocinach zostały zdominowane przez zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, którzy zajęli czołowe pozycje w kilku kategoriach. Doskonale spisała się zwłaszcza Zuzanna Krzystała, która zwyciężyła w elicie.

Na ten moment w czekali wszyscy zawodnicy startujący od początku jesieni w kolejnych przełajowych zawodach. 83. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym w Szczekocinach stanowią podsumowanie niezwykle ciekawego sezonu i jednocześnie wstęp do przygotowań do sezonu MTB. Organizatorzy zebrali wiele pochlebnych opinii, zawodnicy wysoko ocenili m. in. trasę, która cechowała się dużą liczbą zakrętów, prostych, przeszkodami i błotnymi koleinami.

W elicie pań wśród głównych faworytek do triumfu wymieniano Zuzannę Krzystałę z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (wicemistrzyni sprzed roku), Barbarę Borowiecką (mistrzyni sprzed roku), fachowcy wysoko oceniali też szanse Gabrieli Wojtyły. Ostatecznie zwyciężyła ta pierwsza, potwierdzając swoją świetną formę utrzymującą się od wielu tygodni.

– To były moje czwarte w życiu mistrzostwa, w tym drugie przełajowe.  Stresowałam się bardziej niż zwykle, wiedziałam, że niezależnie od końcowego wyniku jestem bardzo dobrze przygotowana. Ciężko jeszcze opisać emocje, które towarzyszyły mi przed, w trakcie i po wyścigu. Krótko mówiąc: stres na starcie, walka na trasie i łzy szczęścia na mecie.  Na pierwszej rundzie wyszłam na prowadzenie, tempo było mocne. Starałam się je utrzymać, być skupionym i nie odpuszczać. Wszystkie zawodniczki stale podnoszą swój poziom, dzięki temu mamy ciekawą rywalizację. Ostatecznie zyskałam przewagę 1,5 rundy do końca, w tym momencie nie było miejsca na błędy. Na ostatniej prostej do mety łzy same cisnęły się do oczu. Na zakończenie sezonu przełajowego zdobyłam tytuł Mistrzyni Polski Na sukces, nie tylko mój, ale całej drużyny złożyło się wiele czynników, między innymi odpowiednie przygotowanie, dyspozycja, pomoc i wsparcie, za które Dziękuję Trenerowi Bogdanowi Czarnocie – podkreśliła Zuzanna Krzystała.

W elicie panów z przewagą na poziomie ponad 20 sekund zwyciężył Marek Konwa z UKS Krupiński Suszec, dla którego był to ostatni start w imprezie rangi mistrzowskiej przed transferem do zespołu Volkswagena. Tymczasem jego nowi klubowi koledzy w Szczekocinach pokazali, jak wysokimi umiejętnościami dysponują. Stanisław Nowak został Mistrzem Polski w kategorii do lat 23 (6. miejsce w elicie), a Piotr Kryński wicemistrzem (8. miejsce w elicie).

– Rywalizacja zaczęła się dla mnie pechowo, jeden z zawodników zajechał mi trasę i zaliczyłem upadek. Na szczęście szybko znalazłem rower i poobijany zacząłem pogoń. Udało mi się odrobić stratę w ciągu pierwszego okrążenia, jednak kosztowało mnie to sporo sił, więc musiałem nieco zejść z tempa. Dojechałem do czwartego miejsca i próbowałem zgubić rywali ponownie przyspieszając. Zmęczenie było ogromne – skomentował Stanisław Nowak. Jak się czuje nowy młodzieżowy mistrz kraju w kolarstwie przełajowym? – Wjeżdżając na trasę czułem ogromne szczęście ponieważ ja i klub, Trener i moi znajomi wiele poświęcili przygotowaniom. Wtedy sukces smakuje podwójnie – dodał Stanisław Nowak.

Medal ze Szczekocin przywiózł także Bogdan Czarnota, trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który może pochwalić się srebrem. Najlepszy okazał się Andrzej Kaiser, a na podium znalazł się jeszcze Andrzej Michniak.

– Cała praca była skupiona na przygotowaniu do tego wyścigu. Po ostatnim bardzo ciężkim okresie dla mnie zdobywam srebro w kategorii masters II. Bardzo jestem zadowolony z moich zawodników, którzy zdobyli to co zakładaliśmy. Zuzanna Krzystała, Stanisław Nowak i Piotr Kryński potwierdzają swoją bardzo wysoką dyspozycję z całego sezonu. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników. Zapracowaliście na te wyniki. Jesteście prawdziwymi wojownikami. Praca z wami to zaszczyt,  wasze medale zachęcają do jeszcze cięższej pracy. Dziękuję całej ekipie za te Mistrzostwa Polski oraz sezon przełajowy. Był niezwykle udanypodsumował trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0