Plan na weekend 37/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 37/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Rozpoczynający się weekend to dwa bardzo ważne wydarzenia sportowe. Finał Pucharu Świata w kolarstwie górskim w amerykańskim Snowshoe, o którym możecie przeczytać tu oraz Mistrzostwa Polski w maratonie MTB w Gdyni, o których możecie przeczytać tu.

Biorąc pod uwagę, że w zasadzie wszystkie konie pojadą do Gdyni, to przed realną szansą powalczenia o podium open będą zawodnicy z pierwszej dziesiątki, a może dwudziestki w takich zawodach jak Bike Maraton w Ludwikowicach Kłodzkich czy Milko Mazury MTB w Olsztynie, o mniejszych imprezach nie wspominając.

Tradycyjnie już w planie na weekend sięgam wzrokiem do kolejnego weekendu, który przyniesie znowu kilkanaście okazji do rywalizacji zarówno w cross country, jak i maratonach. Ze sportowego punktu widzenia najważniejszą imprezą weekendu 14-15 września 2019 będą Mrągowo UCI MTB Marathon w ramach Milko Mazury MTB oraz finał Pucharu Polski XCO w Boguszowie Gorcach. Maraton w Mrągowie dla wielu zawodników jedna z niewielu okazji, by powalczyć o punkty UCI na swoim terenie.

Wyczerpując wątek XCO – w Otwocku finał Małej Ligi XC, w Dukli Podkarpacka Liga Rowerowa.

Ponadto warto rozważyć udział w maratonie Lang Team w Mucznem o którym pisał Mateusz Rejch. Do tego już piąta edycja XCM Miłosna w Kwidzynie, która wyróżnia się nie tylko ciekawą trasą, ale także bezpłatnym startem oraz naprawdę fajnymi nagrodami. Nie sposób nie wymienić finału Pucharu Strefy MTB Sudety w Bielawie. Na pewno bardzo atrakcyjnym maratonem za równo pod względem krajobrazowym, jak i poziomu trasy będą Maratony Kresowe / Wigry MTB Maraton w miejscowości Krzywe koło Suwałk. Jeśli chodzi o duże cykle, to na pewno nudy nie będzie na Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli oraz Cyklokarpatach w Krośnie.

Oprócz tego:

  • Bełchatów MTB Energy – Bełchatów
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Ząbki
  • Solid MTB Maraton – Sława
  • Zachodnia Liga MTB – Mironice

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0