Faworyci Mistrzostw Polski w maratonie MTB 2019 –  Gdynia CST 7R Maraton [zapowiedź]

HomeZapowiedzi

Faworyci Mistrzostw Polski w maratonie MTB 2019 – Gdynia CST 7R Maraton [zapowiedź]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w niedzielę po raz 14. odbędzie się Gdynia Maraton. Impreza, która od wielu lat zbiera bardzo dobre opinie, ściągając zawodników z całego kraju. Można powiedzieć, że pewnym ukoronowaniem ciężkiej, ale co ważne konsekwentnej pracy zostało przyznanie praw do organizacji Mistrzostw Polski.

Dla wszystkich uczestników została przygotowana pętla licząca 30 km i około 700 metrów przewyższeń, którą w zależności od wybranego dystansu oraz kategorii pokonać trzeba będzie jeden, dwa lub trzy razy.

Na dystansie 90 km rywalizować będą zawodnicy w kategoriach elita mężczyzn i kobiet , U23 mężczyzn i kobiet, a także Masters I i Masters II. Na dystansie 60 km rywalizacja odbędzie się w kategoriach junior, juniorka, kobiecych Cyklosport, Masters I, Masters II oraz męskiej Masters III.

Start zawodów zaplanowano na godzinę 12:00, a pierwsze dekoracje z najdłuższego dystansu około 16:30.

Bardzo ciekawym jest zapis w regulaminie odnośnie czasu rozpoczęcia dekoracji: po 15 minutach od przekroczenia linii mety przez 6-go zawodnika Elity, a w przypadku pozostałych kategorii 3-go zawodnika. Jak to wyjdzie w praktyce, to się dopiero okaże.

Na uczestników na miejscu będzie czekać m.in. Mobilne Centrum Merida, w którym można będzie się zapoznać z tegoroczną ofertą rowerów.

Przechodząc do tytułowych faworytów, to warto zacząć od informacji, że tytułu prawdopodobnie nie będzie bronić żaden z ubiegłorocznych zwycięzców – Dariusz Batek od dłuższego czasu nigdzie nie startował, a z kolei Karolina Sowa przeszła na szosę i na tych startach jest skoncentrowana.

Na pewno z wielkim apetytem do Gdyni przyjeżdża cała ekipa JBG-2, dla której przynajmniej części zawodników, Mistrzostwa Polski w maratonie MTB są pośrednim celem na drodze do walki o jak najwyższe lokaty na Mistrzostwach Świata, które odbędą się dwa tygodnie później w Szwajcarii.

W dobrej dyspozycji zapewne będą wszystkie czerwone wagoniki, a na pewno bracia Adrian Brzózka i Piotr Brzózka, ale także ubiegłoroczny srebrny medalista MP XCM – Krzysztof Łukasik, czy Jakub Zamroźniak i Wojciech Halejak. Nie można nie wymienić pozostałych zawodników JBG-2 CryoSpace – Mariusz Kozak, Mariusz Michałek, a dodatkowo w U23 Mateusz Nieboras, a w Juniorach Łukasz Helizanowicz.

W ścisłej czołówce faworytów jest na pewno bardzo dobrze jeżdżący w ostatnich miesiącach Karol Rożek, w tym roku w barwach CST 7R MTB Team.

Prosto ze zgrupowania wysokogórskiego do Gdyni przyjedzie Bartłomiej Oleszczuk (Rybczyński Team), brązowy medalista z 2018.

Nie można zapominać też o zawodnikach VWSU MTB Team – Michale Ficku, który w ostatnich tygodniach zaliczył kilka bardzo udanych startów.

W U23 mężczyzn głównymi kandydatami do podium wydają się Michał Topór, Karol Ostaszewski oraz wspomniany już wcześniej przeze mnie Mateusz Nieboras. Nie ma niestety podglądu list zgłoszeniowych, więc tylko zgaduję, że na starcie może pojawić się także Stanisław Nowak czy Jarek Żur.

Wśród elity kobiet mamy kilka mocnych zawodniczek i spodziewam się tu dość zaciętej walki między Katarzyną Solus Miśkowicz, Michaliną Ziółkowską, Marleną Droździok, Anną Sadowską, Karoliną Cierluk oraz Zuzanną Krzystałą.

Jak tylko pojawią się listy startowe, to wpis zostanie uzupełniony o kolejne kategorie…


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1