Plan na weekend 33/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 33/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Piątek, piąteczek, piątunio… Weekend się zaczyna, część z Was ma na pewno zaplanowany już jakiś start w weekend, część z Was korzystając z tego że w przyszłym tygodniu jest dodatkowy dzień wolny, biorąc 4 dni urlopu łapie 9 dni wolnego.

Kilka dobrych wyścigów, a w zasadzie same dobre wyścigi w ten weekend, więc gdziekolwiek się wybierzecie, będzie na pewno zacnie: Dukla, Zakliczyn, Baćkowice, Srebrna Góra, Bledzew, Dobrzyń nad Wisłą.

Od piątku do niedzieli trwa także Puchar Świata w kolarstwie górskim w szwajcarskim Lenzerheide – więcej szczegółów w osobnej zapowiedzi.

W holenderskim Alkmaar trwają Mistrzostwa Europy na szosie. Na weekend zaplanowane są wyścigi ze startu wspólnego dla orlika i elity. Do obejrzenia na Eurosport.

Nadchodzący długi weekend dla wielu organizatorów, to okazja do zaoferowania wyścigów etapowych, wielodniowych. Już we wtorek 14 sierpnia startuje Epicka Czwórka w Bielawie, o której możesz przeczytać w osobnej zapowiedzi. Dzień później 15 sierpnia z kolei startują Gwiazda Północy oraz Ochotnica 4Towers MTB.

Na osobny akapit zasługuje projekt Carpatia Divide, gdzie może nie ma stuprocentowych założeń wyścigowych, ale wiadomo, że rywalizacji nie zabraknie. 624 km, 10 dni, bez zaplecza, w formule bikepackingowej. Start w Ustroniu, meta w Mucznem.

Tego samego dnia Maciek Grabek zaprasza na Uphill na Okraj, jako wstęp do odbywającego się tydzień później Uphill MTB Śnieżka.

Sam weekend 17-18 sierpnia to bardzo długa oferta:

  • Podkarpacka Liga Rowerowa – Jedlicze
  • Maratony Kresowe – Żmudź
  • Bike Cross Maraton – Pobiedziska
  • Leszczyńska Liga Rowerowa – Jeziorki
  • Bike Atelier MTB Maraton – Psary
  • Milko Mazury MTB – Olsztyn
  • Puchar Tarnowa MTB – Tarnów
  • Maraton Kresowe – Janów
  • Scott MTB Challenge – Santok

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0