Już w przyszłą środę startuje Epicka Czwórka

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Już w przyszłą środę startuje Epicka Czwórka

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W połączeniu sił: jakości i standardów Kaczmarek Electric MTB oraz epickich tras Strefy MTB Sudety przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bielawie i Gminą Bielawa organizatorzy przygotowali dla miłośników kolarstwa górskiego czterodniową etapówkę pod nazwą EPICKA CZWÓRKA, która rozegra się w dniach 14 – 17 sierpnia 2019r. w Bielawie (Jezioro Bielawskie)

Miłość do kolarstwa, pasja, profesjonalizm i nieograniczony zapał to są cechy, które połączyły tych dwóch organizatorów. Tworząc dla Was niezapomnianą przygodę. Będzie to najwyższy standard na rynku polskich etapówek. EPICKA CZWÓRKA to nie tylko wyścig, ale przede wszystkim atmosfera przed i po każdym dniu sportowej rywalizacji. Tego nie ma na jednodniowych zawodach, gdzie w zasadzie każdy myśli o tym, żeby jak najszybciej wrócić do domu.

Epicka Czwórka to:
• Start i meta każdego etapu zawsze z tego samego miejsca czyli jezioro Bielawskie
• Dwa dystanse:
– Długość trasy dla dystansu EPIC, ok. 213,61 km
– Różnica poziomów dla dystansu EPIC ok. 9 001 metrów
– Długość trasy dla dystansu CLASSIC, ok. 150,66 km
– Różnica poziomów dla dystansu CLASSIC, ok. 6 507 metrów
• Pamiątkowa koszulka i bogaty pakiet startowy dla każdego
• Pamiątkowy medal dla wszystkich, którzy ukończyli 4 etapy
• Bogate bufety na trasie, posiłek regeneracyjny każdego dnia
• Dekoracja wszystkich kategorii wiekowych po każdym etapie
• Atrakcyjne nagrody we wszystkich kategoriach wiekowych
• Nagrody finansowe dla zwycięzców OPEN
• Klasyfikacja drużynowa
• Muzyka każdego dnia
• Impreza integracyjna po czwartym etapie
• Dostęp do myjek rowerowych i serwisu rowerowego
• Dostęp do profesjonalnego masażu
• Możliwość skorzystania z pola namiotowego i miejsca dla kamperów
• Sposób na rodzinne wakacje

Na etapówkę można zabrać całą rodzinę. Miasteczko zawodów ulokowane jest przy Jeziorze Bielawskim, które jest malowniczo położonym akwenem wodnym z piaszczystą plażą, basenami, wyspą, molem i boiskami sportowymi. To tutaj wypożyczysz kajak, rower wodny lub łódkę oraz wake board i popływasz podziwiając widok najstarszych gór Europy – Gór Sowich. A jeśli twoja rodzina znudzi się kąpielami słonecznymi to warto wybrać się na górskie szlaki Gór Sowich i atrakcje okolicy których jest całe mnóstwo.

ETAP I

Mapa etapu pierwszego

Miasteczko zawodów Epickiej Czwórki znajdować się będzie nad malowniczo położonym Jeziorem Bielawskim, gdzie startuje każdy z etapów.

Startujemy z Jeziora Bielawskiego ostrym podjazdem na Kawkę (705 m n.p.m.). Szerokimi szutrami przez Trzy Buki Ławka (628 m n.p.m.) oraz Zimna Woda (811 m n.p.m.), po 11 km docieramy do Zimnej Polany( 879 m n.p.m.). Następnie podjeżdżamy po kamieniach i skałach przez Słoneczną (949 m n.p.m.) na Kalenicę (964 m n.p.m.), najwyższy szczyt Gór Sowich górujący nad Bielawą. Zjeżdżamy przez Bielawska Polanę w stronę Przygórza, po czym czeka Nas mało uczęszczany podjazd do Przełęczy Woliborskiej (711 m n.p.m.), gdzie znajduje się rozjazd dla dystansów oraz bufet. Dystans Classic kieruje się w stronę Bielawy przez Ścianę w Czarnych Kątach. Po wjeździe na rozdroże pod Przełęczą Wigancicką (788 m n.p.m.), jedziemy w dół singletrackiem do Leśnego Dworka, gdzie zawracamy i kierujemy się w stronę Jeziora Bielawskiego do mety. Dystans Epic po rozjeździe prowadzi przez Malinową (839 m n.p.m.), zjeżdża z grzbietu głównego w stronę Jemnej, omija Rozstaj (696 m n.p.m.) i Świnkę (643 m n.p.m.) po czym wraca na Przełęcz Woliborską przez Szeroką (827 m n.p.m.) Od Przełęczy Woliborskiej dystans Epic pokrywa się z dystansem Classic.

ETAP II

Mapa etapu drugiego

Startujemy z Jeziora Bielawskiego ostrym podjazdem na Kawkę – jak dzień wcześniej. Kierujemy się w dół w stronę Kamionek, następnie czeka Nas stromy podjazd na Trzy Buki Ławka oraz Trzy Buki Domek, skąd zjeżdżamy singletrackiem o wdzięcznej nazwie Dzikus do Leśnego Dworka. Zakręcamy ostro w prawo i rozpoczynamy podjazd na Przełęcz Wigancicką (788 m n.p.m.). Dalej kierujemy się zjazdem przez Dzika (767 m n.p.m.) w stronę Przygórza. Po 3 km, zakręcamy przy Kolonii Pniaki, by przez Bielawską Polanę (803 m n.p.m.) zdobyć Kalenicę (964 m n.p.m.) od strony korzeni. Po zdobyciu szczytu zjeżdżamy w dół żółtym szlakiem pieszym do rozjazdu na Trzy Buki Domek. Dystans Classic kieruje się w stronę mety nowym singletrackiem przez Wronę (673 m n.p.m.) i Chmielinę (643 m n.p.m.). Dystans Epic wjeżdża na drugą pętlę i zjeżdża Dzikusem w dół. Po przejechaniu drugiej pętli tak jak Classic, przez Wronę i Chmielinę, kieruje się do mety.

ETAP III

Mapa etapu trzeciego

Trzeci etap „królewski” startuje tak samo jak etapy w dniach poprzednich. Po przejeździe przez Kawkę docieramy do rozjazdu na Trzy Buki Ławka. Dystans Classic zjeżdża do Kamionek, przy Hotelu Sowia Dolina skręcamy w prawo na ścieżkę Bogdana Grabowskiego, która prowadzi Nas do Starej Jodły (578 m n.p.m.). Podjeżdżamy do Przełęczy Walimskiej (761 m n.p.m.) przez Polanę Potoczkową, następnie przez stok narciarski Wielkiej Sowy, ostro w dół na Młyńsko (777 m n.p.m.), dalej stromy i kamienisty podjazd na Wielką Sowę (1015 m n.p.m.). Zjeżdżamy z Wielkiej Sowy po kamieniach, technicznym zjazdem obok Schroniska Sowa (905 m n.p.m.) do malowniczej wsi Sokolec. Po tak trudnym zjeździe czeka nas kolejny podjazd do Przełęczy Jugowskiej (801 m n.p.m.) Czarnym Stokiem po płytach betonowych przez Lisie Skały i Grabinę (946 m n.p.m.). Z Przełęczy Jugowskiej przez Rymarza (913 m n.p.m.) i Zimną Polanę (879 m n.p.m.) zjeżdżamy wąwozem do Trzy Buki Domek i dalej w dół Dzikusem obok Leśnego Dworka w stronę mety.

Dystans Epic po rozjeździe na Trzy Buki Ławka, zjeżdża Dzikusem w dół do Leśnego Dworka i rozpoczyna najcięższy podjazd tego etapu, a może nawet całego wyścigu. Na Kalenicę (964 m n.p.m.) wjeżdżamy brukowaną drogą i singlami pod Popielakiem (860 m n.p.m.) przez Bielawską Polanę. Z Kalenicy zjazd wąwozem do rozjazdu na Trzy Buki Ławka i dalej do Kamionek goniąc dystans Classic. Po trasie dystansu Classic i zdobyciu Wielkiej Sowy docieramy do Zimnej Polany, gdzie po raz drugi w ciągu jednego dnia wjeżdżamy na Kalenicę. Następnie po zjeździe z Kalenicy do Bielawskiej Polany mamy chwilę odpoczynku przed ciężkim podjazdem na Przełęcz Wigancicką (788 m n.p.m.). Po przejechaniu przełęczy, zjeżdżamy singlami do Leśnego Dworka i dalej wzdłuż gór do mety.

ETAP IV

Mapa etapu czwartego

Etap IV startuje tak jak poprzednie etapy Epickiej Czwórki. Za Kawką zjazd do Kamionek i powrót na Trzy Buki Ławka. Następnie kolejnym singletrackiem w dół przez Wilczynę (665 m n.p.m.) do krawędzi lasu, zawracamy w stronę Trzech Buków Ławka, gdzie czeka Nas kolejny nawrót w dół tzw. Błotnistą do Strzelnicy, kolejny nawrót i wjeżdżamy na Trzy Buki Domek, skąd zjeżdżamy singletrackiem prze Wronę i Chmielinę do Strzelnicy. Kolejny nawrót i ciężkim podjazdem żółtym szlakiem pieszym przez Trzy Buki Domek, gdzie znajduje się rozjazd: Dystans Classic kieruje się do mety przez singletrack na Wilczynie, Dystans Epic wjeżdża na Dzikusa, by po 1/3 trasy single tracka zawrócić na podjazd do Zimnej Wody przez Korczaka (758 m n.p.m.). Z Zimnej Wody zjeżdżamy w stronę Kamionek, gdzie po 3 km czeka nas podjazd na Trzy Buki Ławka, skąd od mety dzieli nas tylko trasa single tracka na Wilczynie.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0