Kiedy i gdzie oglądać Puchar Świata w kolarstwie górskim – Lenzerheide, Szwajcaria

HomeZapowiedzi

Kiedy i gdzie oglądać Puchar Świata w kolarstwie górskim – Lenzerheide, Szwajcaria

Plan na weekend 31/2017
Szczepan Paszek (Bikestacja / Fitwheels) – Górale na Start, Wałbrzych
Polski Związek Kolarski ustala wsteczne kryteria do kwalifikacji na Igrzyska w Tokio
Wyniki 27-28 maja 2017
Michał Topór (Superior Zator) – Puchar Szlaku Solnego, Tuchów / Małopolska Liga Kolarksa, Pcim

Maraton wyścigów najwyższej rangi czyli Pucharów Świata trwa w najlepsze. Sezon prawie na finiszu, to i ostatnie kluczowe wyścigi przed nami. W najbliższy weekend rywalizacja w szwajcarskim Lenzerheide, gdzie rok temu odbyły się Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim. Potem dwa tygodnie “oddechu”, który w rzeczywistości będzie okresem wytężonej pracy dla wszystkich zawodników, bo na przełomie sierpnia i września w kanadyjski Mont Saint Anne odbędą się Mistrzostwa Świata (zarówno dla kategorii junior, U23 i elita, jak i dla Mastersów), a tydzień później zwieńczeniem sezonu będzie finał Pucharu Świata w amerykańskim Snowshoe.

W klasyfikacji generalnej nie mamy co się za bardzo spodziewać większych przetasowań. Co prawda jeszcze w Lenzerheide zobaczymy Mathieu van der Poel‘a, którego strata do Nino Schurtera to tylko 116 punktów, więc teoretycznie gdyby teraz w Szwajcarii powtórzyła się na mecie sytuacja z Włoch, to Holender wyjdzie na prowadzenie. Ale w ostatecznym rozrachunku nie ma to większego znaczenia – Mathieu po najbliższym starcie przestawia się na szosę, by we wrześniu powalczyć o tęczową koszulkę, właśnie na szosie. Na kolejnych lokatach mamy Henrique Avancini oraz Mathiasa Flueckigera, których do Nino dzieli ponad 200 punktów. To nie są różnice do odrobienia w ciągu dwóch Pucharów Świata.

Warto też podkreślić, że dla Nino, Jolandy, ale także Mathiasa, Siny Frei, czy Larsa Forstera start przed własną publicznością będzie na pewno dodatkową, dużą motywacją.

Dużo, dużo ciekawiej jest w sytuacji elity kobiet, gdzie o wygraną w Pucharze Świata zacięcie walczą Jolanda Neff (1415 pkt) oraz Kate Courtney (1382 pkt). Na kolejnych lokatach mamy nie mniej wyrównany poziom, co tylko dodaje smaku rywalizacji w tej kategorii: Anne Terpstra (950), Paulie Ferrand Prevot (940), Anne Tauber (805), Sina Frei (805), Ellen McConnell (797), Elisabeth Brandau (754), oraz Yana Belomoina (744).

W Lenzerheide mamy ponownie “pełen program” czyli piątkowy XCC short race, w sobotę rywalizację w DH, a w niedzielę wyścigi w cross country (XCO) przed południem dla kategorii U23, a w drugiej części dnia elita kobiet oraz elita mężczyzn.

Tym razem na starcie poszczególnych wyścigów zobaczymy w sumie siedmioro Polaków:

  • elita mężczyzn – Bartłomiej Wawak (VWSU MTB)
  • elita kobiet – Paula Gorycka (Struby BiXS), Aleksandra Podgórska (VWSU MTB), Katarzyna Solus Miśkowicz
  • U23 mężczyzn – Filip Helta
  • U23 kobiet – Gabriela Wojtyła

Na liście zawodników zgłoszonych do DH także znalazłem jedno polskie nazwisko, Wojciecha Czermaka.

Na starcie nie zobaczymy Mai Włoszczowskiej, która zdecydowała się skoncentrować się na przygotowaniach do Mistrzostw Świata i udała się już na zgrupowanie wysokogórskie.

Rozkład godzinowy transmisji na Red Bull:

  • 9 sierpnia 2019 – XCC – 17:20 – kobiety, a zaraz po nich mężczyźni
  • 10 sierpnia 2019 – DH – 12:30 – kobiety / 13:45 – mężczyźni
  • 11 sierpnia 2019 – XCO – 11:00 – elita kobiet / 13:30 – elita mężczyzn

Wszystkie wyścigi tradycyjnie do obejrzenia na redbull.com w zakładce “Na Żywo”. Relacje Red Bull można oglądać także w aplikacji Android oraz iOS, a także na konsolach Playstation4, XBOX oraz telewizorach SMART.

Przy okazji Pucharu Świata w Val di Sole zorganizowaliśmy razem z marką Red Bull konkurs, w którym do zgarnięcia były dwie koszulki Kross Racing Team z autografem Mai Włoszczowskiej. Prawidłowych odpowiedzi jako pierwsi udzielili użytkownicy Piotr Brandebura oraz Dominik Kruszyński.

COMMENTS

DISQUS: 0