Plan na weekend 28/2019

Plan na weekend 28/2019

Plan na weekend 30-31/2019
Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kross Racing Team najlepszy w Pucharze Czech
Plan na weekend 26/2018
Puchar Świata w Novym Meste na Morave 2018 [wyniki]
Drużyna Hurom Sławno Kellys podsumowała Mistrzostwa Polski XCO

Jeszcze wspominamy emocje Pucharu Świata w Andorze, a zawodnicy już od kilku dni są we Francji, gdzie zapoznają się z trasą w Les Gets. Już nie na tak dużej wysokości, “tylko” na tysiącu metrów, więc nikt nie musi brać ze sobą na trasę butli z tlenem ;)

Les Gets będzie gospodarzem Pucharu Świata przez kolejne trzy lata, by w 2022 roku odbyły się tam Mistrzostwa Świata.

Schemat weekendu we Francji jest taki sam – w piątek od 17:30 wyścigi XCC, w sobotę od 12:30 DH, a w niedzielę od 12:20 XCO. Do tego samego składu, tylko zawodników elity (Wawak, Zamroźniak, Gorycka, Podgórska, Solus Miśkowicz) który był w Andorze, dołącza orlik – Filip Helta.

Dla tych zawodników to będzie ostatni szlif formy przed walką o koszulki Mistrzów Polski tydzień później w Mrągowie.

Wszystko oczywiście do obejrzenia na redbull.com.

W Polsce do niedzieli trwa jeszcze “wyścig” Rowerowy Maraton Wisła 1200, na trasie jest jeszcze zdecydowana większość uczestników, ale największe harpagany już są w drodze do domu. Najszybszy był Radosław Gołębiewski, który dystans 1200 km pokonał w czasie 62 godzin i 24 minut.

W czwartek startuje w Stryszawie startuje organizowana przez Cezarego Zamanę Gwiazda Południa. Więcej do przeczytania w zapowiedzi.

W niedzielę startuje tygodniowy etapowy wyścigu bike TransAlp, na którym w barwach #mtbxcpl wystartuje Kuba Ratajczak. Więcej w zapowiedzi.

Na tydzień przed wspomnianymi Mistrzostwami Polski mamy w kraju cztery wyścigi cross country – Puchar Mazowsza MTB XC na warszawskiej Kazurce, gdzie dwa lata temu odbyły się Mistrzostwa Polski, Trzy Wieże XC w Szczecinie, Otwarte Mistrzostwa Wągrowca w kolarstwie górskim w Wągrowcu oraz Puchar Szlaku Solnego w Orawce.

Jak co weekend maratonów jest do wyboru do koloru – te górskie, to Dare2b MTB Maraton w Wojniczu, Śnieżnik MTB Challenge w Międzygórzu oraz Szprycha Podkarpackie Maratony Rowerowe w miejscowości Jeżowe.

Ponadto:

  • Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach
  • LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie – zapowiedź
  • Scott MTB Challenge w Lubniewicach
  • Solid MTB Maraton w Gostyniu

COMMENTS

DISQUS: 0