Jakub “RAT” Ratajczak podejmuje wyzwanie Bike TransAlp 2019

Jakub “RAT” Ratajczak podejmuje wyzwanie Bike TransAlp 2019

Plan na weekend 43/2019
Zapisz się na Bike Adventure 2017
Adrian Brzózka: “jazda na rowerze sprawia mi mnóstwo frajdy”
Sadowska, Patoka, Derheld, Repiński podsumowują start na Club La Santa Lanzarote 2018
Beskidy MTB Trophy 2017 – #1 – Czantoria i Stożek zdominowane przez obcokrajowców!

Serdecznie witam wszystkich czytelników! Nazywam się Jakub “RAT” Ratajczak i mam przyjemność ogłosić, że ruszam z projektem “Bike TransAlp”, którego zamiarem jest przygotowanie się na jedną z najtrudniejszych i prestiżowych etapówek MTB na naszym “starym kontynencie”, a co bardzo ważne, zrelacjonowanie dla Was całego przebiegu wyścigu z mojej perspektywy.

Cieszę się bardzo, że partnerem został portal MTB-XC.PL , na którym będę miał możliwość publikować codzienne sprawozdania.

Będzie to mój pierwszy start w wyścigu składającym się z kilku części, który serwuje przez 7 dni aż 18 500 m przewyższenia i 549,71 km.

Dzięki zmianom w regulaminie tegorocznej imprezy mam możliwość jechać jako pojedynczy zawodnik, co według mojej opinii jest bardzo dobrym zagraniem organizatorów, ponieważ dużo osób chce się sprawdzić jako jednostka z własnymi ograniczeniami, jak i przeciwnościami losu.

Oprócz zmiany w regulaminie, twórcy wyścigu przenieśli metę, która najczęściej była zlokalizowana nad największym i najczystszym jeziorem Włoch, czyli Lago di Garda, leżącym na granicach trzech prowincji Włoch: Trydent, Brescia i Werona. W tym roku metą Bike-Transalp będzie klimatyczne jezioro Molveno, które oferuje przepiękne widoki, krystalicznie czystą wodę pochodzącą z pobliskich górskich potoków,
ale również mnóstwo profesjonalnych tras dla miłośników kolarstwa górskiego wchodzących w skład “Dolomiti Paganella Bike” – strona www z trasami w okolicach jeziora Movano oraz opis miasta Molveno.

Niniejsza mapa prezentuje trasę tegorocznej edycji Bike-Transalp:

Etap 1: https://bike-transalp.de/en/route/stage-1/ HM 3 217 m – KM 105,83

Rywalizacja rozpocznie się w pięknym Tyrolskim miasteczku o nazwie TUX, które oferuje idealną bazę eksploracyjną na lodowiec Hintertux, gdzie na wysokości 3 250 m n.p.m. znajdziemy taras widokowy i jedyny Austriacki kurort narciarski otwarty cały rok.

Profil i dystans pierwszego etapu sugeruje, że już od pierwszego dnia różnice w klasyfikacji będą spore, a Ci którzy nie będą usatysfakcjonowani wynikiem, humor powinien poprawić widok wielkiej doliny, będącej bramą ku Południowemu Tyrolowi, mieszczącą się w średniowiecznym mieście Brixen/Bressanone.

fot. Robert Niedring

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają kolejne etapy i miejsca, które zostaną odwiedzone przez zawodników, polecam wejść w poniższe linki, gdzie znajdziecie wszystkie szczegółowe informację:

Etap 2: https://bike-transalp.de/en/route/stage-2/
Etap 3: https://bike-transalp.de/en/route/stage-3/
Etap 4: https://bike-transalp.de/en/route/stage-4/
Etap 5: https://bike-transalp.de/en/route/stage-5/
Etap 6: https://bike-transalp.de/en/route/stage-6/
Etap 7: https://bike-transalp.de/en/route/stage-7/

Oprócz ciekawostek w postaci profili, map i informacji o przebiegu trasy, zachęcam do obejrzenia zapowiedzi tegorocznej edycji oraz krótkiego streszczenia rywalizacji z 2018 roku.

Zapowiedź 2019:

Najciekawsze momenty z edycji 2018:

Jeśli chcesz spotkać profesjonalnych zawodników lub zmierzyć się z nimi, mam kilka potwierdzonych nazwisk przez organizatora:

 • zwycięzcy poprzedniej edycji, czyli para Jochen Käß (GER) i Marcus Kaufmann (GER), lecz zmiana teamu przez Marcusa na Textpa Simplon, spowodowała, że w tegorocznej edycji Jochen Käß (kilkukrotny zwycięzca Bike-Transalp) spróbuje swoich szans z nowym partnerem, jakim jest Daniel Geismayr (AT),
 • Urs Huber (SUI) and Simon Stiebjahn (GER): Simon na UCI Marathon Series w Jeleniej Górze był na 7 miejscu,
 • Martin Frey and Hansueli Stauffer (SUI): Martin zanotował w Jeleniej Górze 2 miejsce na UCI Marathon Series,
 • tytułu również będzie bronić Stefanie Dohrn, która będzie prawdopodobnie jechać z Verena Huber.

Myślę, że ten krótki tekst rozpali Wasze apetyty do startu w Bike TransAlp, jak nie w tym to jeszcze w tym roku, to myśl o starcie będzie w Was kiełkować!

Póki co na tegoroczny Bike TransAlp zapisy są otwarte jeszcze do 2 lipca, a rejestrować możecie się pod tym linkiem. Jeśli chcecie uzyskać dokładne informacje o przebiegu rejestracji zapraszam do kliknięcia w poniższy link:
https://bike-transalp.de/en/participants/registration-info/

Koszt pakietu startowego: 899 Euro

Świadczenia oferowane w cenie pakietu:

 • transport bagażów,
 • koszulka i medal dla zawodników, którzy ukończyli wyścig,
 • myjka rowerowa,
 • strzeżony parking dla rowerów,
 • catering w trakcie i po etapie,
 • serwis,
 • codzienny przegląd zdjęć i relacji z każdego etapu + kolacja,
 • możliwość transportu podręcznego bagażu na metę każdego etapu

Więcej szczegółów na temat pakietów dostępna na stronie internetowej.

Mam nadzieję, że 14 lipca spotkamy się na starcie!


fot. Robert Niedring

COMMENTS

DISQUS: 0