Plan na weekend 26/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 26/2019

Cisza przed burzą ;) Już za tydzień wracamy do emocji związanych z Pucharami Świata (Andora i Les Gets), by w kolejny weekend nastąpiła kumulacja mistrzostw krajowych w cross country. Te w Polsce odbędą się w Mrągowie, a pierwsze przecieki na temat trasy kilka dni temu opisał Filip, który był na miejscu.

Trzymając się wątku zawodów z pierwszej ligi, czyli UCI – w najbliższy weekend mamy jedne z nielicznych wyścigów w kraju. CryoSpace Bike Adventure, czterodniowa etapówka w okolicach Szklarskiej Poręby. Więcej o tym wyścigu możecie przeczytać w zapowiedzi. W Polsce w Szczyrku mamy także UCI C2 Hard Downhill League.

Polaków na starcie zobaczymy pewnie ponownie na Węgrzech, gdzie Csömör Kupa UCI C1, Paula Gorycka pewnie tradycyjnie wystartuje w Proffix Swiss Bike Cup, także UCI C1.

W wielu miejscach odbywają się kolejne mistrzostwa krajowe w maratonie, cross country, enduro, 4X czy eliminatorze. W Hiszpanii Mistrzostwa Europy w ultra maratonie MTB.

W okolicy Ostródy i Grunwaldu od dziś do niedzieli trwają Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas oraz start wspólny.

A skoro przenieśliśmy się do kraju, to w temacie etapówek mamy jeszcze Koronę Świętokrzyską (zapowiedź), a z górskich wyzwań do tego Cyklokarpaty w Łopusznej ze wspinaczką na Turbacz (zapowiedź).

Wyjątkowy weekend, bo na mapie aż cztery wyścigi cross country!!!

  • Gdańsk XC – Matemblewo
  • Północna Liga MTB XC – Toruń
  • Puchar Tarnowa – Tarnów
  • Podkarpacka Liga Rowerowa – Wietrzno

Ponadto jeszcze Bike Atelier MTB Maraton w Raciborzu (zapowiedź), Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Jakubowie, Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Brodnicy.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0