Bike Atelier MTB Maraton w niedzielę w Raciborzu. “Zapowiada się bardzo udany debiut”

Bike Atelier MTB Maraton w niedzielę w Raciborzu. “Zapowiada się bardzo udany debiut”

Ognisty maraton w Raciborzu udany dla CST 7R MTB Team
Rekordowy Bike Atelier MTB Maraton w Gliwicach
Plan na weekend 33/2017
W Dąbrowie Górniczej wystartował Bike Atelier MTB Maraton 2017
W Dąbrowie Górniczej zainaugurowano Bike Atelier MTB Maraton [pr]

Już w niedzielę w Raciborzu po raz pierwszy odbędzie się Bike Atelier MTB Maraton, wyścig w ramach jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce.

Zapowiada się bardzo udany debiut – mówią organizatorzy. – Tereny wokół Raciborza są piękne, warto je zobaczyć – dodaje prezydent miasta, Dariusz Polowy.

Trasa jest dla każdego, poradzi sobie na niej amator, będzie z nie zadowolony także zawodowiec, który będzie mógł się zmęczyć na interwałowych odcinkach – zapowiada Grzegorz Smaczyński, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. Rywalizacja w ramach jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce w niedzielę po raz pierwszy rozpocznie się w Raciborzu. Będzie to szósty z dwunastu tegorocznych wyścigów BAM. Zawodnicy regularnie startujący w tym cyklu ostatnio ścigali się w Brennej na wyjątkowo wymagającej trasie. Tym razem nie będzie tak trudno, ale z pewnością nie będzie też nudno.

Mamy nadzieję, że trasy przygotowane razem z Rafako Orbea MTB Teamem pozytywnie Was zaskoczą i dostarczą niezapomnianych wrażeń. Zapowiada się bardzo udany debiut Raciborza – mówi Grzegorz Smaczyński, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. Trasę wokół miasta opisuję jako interwałową. – Jest ciekawa. Mimo płaskiego początku i końcówki ma sporo podjazdów – tłumaczy. Zawodnicy wystartują spod fabryki Rafako, tam też będzie się znajdowała meta i miasteczko wyścigu. Trasa w większości będzie prowadziła lasami, a także wśród pól, nie zabraknie odcinków trawiastych i szutrowych. – Na startujących czekają bardzo ciekawe krajobrazy, będą mijać kilka punktów widokowych – zapowiada Grzegorz Smaczyński. Podobnego zdania jest prezydent położonego blisko granicy z Czechami miasta. – Tereny wokół Raciborza są piękne, warto je zobaczyć. Serdecznie zapraszam – zachęca Dariusz Polowy.

Każdy może w Raciborzu zdecydować się na dystans dostosowany do własnych możliwości. Do wyboru jest 59-km dystans Pro, na którym trzeba będzie pokonać ponad 1100 m przewyższenia, albo 36-km Hobby z 638 m przewyższenia. Trasa Hobby pokrywa się z dystansem Family przeznaczonym dla kilkunastoletnich zawodników startujących razem ze swoimi opiekunami. Najmłodsi mogą się ścigać w Raciborzu na specjalnie dostosowanych do wieku trasach Kido. Najkrótsza z nich jest przeznaczona dla dzieci w wieku do 4 lat startujących na rowerkach biegowych oraz dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Na dłuższej trasie wystartują dzieci w kategoriach 7-8 oraz 9-11 lat.

Niedzielny wyścig zapowiada się elektryzująco również z powodu Mistrzostw Polski Energetyków organizowanych przez Bike Atelier MTB Maraton wspólnie z Rafako. Pracownicy firm energetycznych, którzy chcą walczyć o tytuł najlepszego w kraju, powinni podczas rejestracji na wyścig zaznaczyć stosowne dodatkowe pole. Do 28 czerwca włącznie na niedzielne zmagania można się zarejestrować online na www.bikeateliermaraton.pl, w sobotę 29 czerwca biuro zawodów będzie czynne od 17.00 do 19.00, w dniu wyścigu od 8.00. – Szykujcie rowery i do zobaczenia na starcie – uśmiecha się Grzegorz Smaczyński.

Program Bike Atelier MTB Maratonu – Racibórz-Rafako, 30 czerwca br.

Biuro i miasteczko zawodów
Rafako SA
Ul. Łąkowa 33
47-400 Racibórz

Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych 7-8 lat oraz 9-11 lat godz. 10.00 – 11.00

Ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY godz. 11.00

Start maratonu – dystanse PRO, HOBBY, FAMIL godz. 11.30
Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych do 4 lat oraz 4-6 lat godz. 11.50 – 12.20

Dekoracja
godz. 13.00 – dekoracja dystansu KIDO (wyścigi dziecięce)
godz. 14.30 – dekoracja dystansów HOBBY oraz FAMILY
godz. 15.30 – dekoracja dystansu PRO

Konkurs
godz. 15.50 – finał konkursu dla zawodników

COMMENTS

DISQUS: 0