Plan na weekend 25/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 25/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Prawie półmetek roku, ale czy to półmetek sezonu? Chyba jeszcze nie, bo przed nami jeszcze jakieś cztery miesiące ścigania. Kolarze górscy specjalizujący się w cross country nabierają sił na zgrupowaniach wysokogórskich przed kolejnymi Pucharami Świata na początku lipca oraz krajowymi czempionatami, które nastąpią bezpośredni po nich. Tu przypomnienie – Mistrzostwa Polski XCO elity w niedzielę 16 lipca na warszawskiej Górze Kazury – tu możecie przeczytać o inicjatywie zrobienia strefy kibica z prawdziwego zdarzenia, a ja cały czas robię co w mojej mocy, żeby debut na MP był „bez dubla” ;)

Najważniejszą imprezą MTB weekendu z naszego punktu widzenia są oczywiście MŚ XCM o których możecie przeczytać tu. W sumie aż 12 Polaków stanie na starcie, nasze dwa największe konie czyli Adrian Brzózka i Bartłomiej Wawak powinni być w stanie powalczyć nawet o medalowe pozycje. Kto nie pamięta – cztery lata temu – w 2013 roku, Bart, jeszcze w barwach JBG-2 sięgnął po złoty medal MŚ XCM w kategorii U23.

Nie można zapominać, że ten weekend to także rozstrzygnięcia na MP na szosie, które rozgrywane są w Krokowej i Gdyni. Wszystkie kluczowe informacje znajdziecie na rowery.org. Za nami już wyścigi na czas, gdzie w elicie po tytuły sięgnęli Michał Kwiatkowski oraz Katarzyna Pawłowska. W sobotę ze startu wspólnego będą jechać orlicy (190 km) oraz kobiety – elita i U23 (126 km). Niedziela to wyścig elity mężczyzn na naprawdę morderczym dystansie 261 km. Kto nie będzie na miejscu może najważniejsze kilometry obejrzeć na sport.tvp.pl, wcześniej, począwszy od 9:49 planowane są też pojedyncze wejścia. Na pewno sporo też będzie można znaleźć na FB oraz twitterze.

Skoro mowa o transmisjach, to w ten weekend dwie perełki – trzecia edycja Crankworx odbędzie się austriackim Innsbrucku, a po zeszłotygodniowym sukcesie Szymona Godźka w Les Gets warto sobie zaplanować obejrzenie relacji, która ruszy w niedzielę o 15:30 w sobotę w samo południe. Żądnym kolarstwa na ekranie polecam także Nitro World Games, które odbywają się za oceanem – transmisje zaplanowane są zarówno na sobotę, jak i niedzielę – szczegóły w linku. Także organizatorzy Mazury MTB zapowiadają, że na ich stronie internetowej będzie można na żywo oglądać rywalizację z trasy w Mikołajkach.

Początek wakacji to także naprawdę dużo fajnych pomysłów na spędzenie weekendu. Na wyróżnienie zasługuje na pewno Uphill Śnieżka, którego pakiety startowe jak co roku wyprzedają się na pniu. Dla tych, którzy się nie załapali przypominam, że we wrześniu jest podobne wydarzenie organizowane przez Rotary. Miłośnicy jazdy naprawdę długodystansowej na pewno zameldują się w Zagnańsku na Mazovia 24h. Warto też zwrócić uwagę na DARE2b MTB Maraton w Iwkowej, Mazury MTB w Mikołajkach oraz MTB Cross Maraton w Kielcach

A poniżej pełny rozkład jazdy na weekend 24-25 czerwca 2017:

Sobota – 24 czerwca 2017:

Niedziela – 25 czerwca 2017:

  • Bike Cross Maraton – Skoki
  • DARE2b MTB Maraton – Iwkowa – informacja prasowa
  • Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – Kargowa
  • Mazury MTB – Mikołajki – informacja prasowa
  • METROBIKES.pl MTB Cross Maraton – Kielce
  • Uphill Śnieżka – Karpacz – informacja prasowa

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0