DARE2b MTB Maraton – Iwkowa

HomeINFORMACJE PRASOWE

DARE2b MTB Maraton – Iwkowa

25 czerwca odbędzie się kolejna odsłona DARE2b MTB Maraton 2017. Tym razem kolej na Iwkową, małą malowniczą miejscowość gdzieś pomiędzy Krakowem a Nowym Sączem, na granicy Pogórza Wiśnickiego i Beskidu Wyspowego.

Co ciekawe ta część polskich gór jak dotąd nie była eksplorowana przez żaden bodaj cykl imprez MTB, co stanowi dodatkową zachętę do startu w maratonie. Punktualnie o godzinie 11 wystartują wszystkie trzy dystanse i już po kilkuset metrach „rozbiegówki” wjadą w góry zaczynając mozolną wspinaczkę na pierwszy z kolejnych szczytów jaki będą do zdobycia tego dnia. Wg informacji przekazanych przez organizatora najkrótszy dystans Quarter to 24 km i ponad 600 metrów przewyższenia z czego tylko kilkaset metrów ma przebiegać po asfalcie reszta to dzikie, leśne ostępy z ciekawymi widokami z podszczytowych polan.

Dłuższe dystanse wkraczają na teren Beskidu Wyspowego i serwują mega emocje wchodząc „w nogi” ze zdwojona siłą z powodu specyfiki terenu po jakim przyjedzie jeździć tego dnia. Jako rekompensatę za trud organizator zapewnia krajobrazy na trasie jakie spotkać można tylko w Beskidzie Wyspowym. Dystans średni, który w tym cyklu nazywa się HALF to ok 44 km i 1500 m przewyższenia.

Zawodnicy wybierający najdłuższy dystans FULL dwukrotnie pokonają najtrudniejsze fragmenty średniego dystansu wykręcając 60 km i ponad 2100 m w pionie. Na wszystkich dystansach nie zabraknie leśnych dróg, technicznych podjazdów i kilku ciekawych zjazdów, gdzie technika jazdy odgrywać będzie kluczową rolę. a kilka asfaltowych fragmentów nie ułatwi Wam życia w sposób „drastyczny”.

Impreza odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Iwkowej w osobie wójta pana Bogusława Kamińskiego, który wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku panem Mirosławem Morylem objął imprezę Patronatem Honorowym. Organizatorem jest 2PM Group a Partnerem Głównym Cyklu są DARE2b oraz Vemont – techniczna marka specjalistycznej odzieży oraz obuwia, projektowana z myślą o entuzjastach różnych aktywności outdoorowych.

Do zobaczenia 25 czerwca podczas DARE2b MTB Maraton Iwkowa 2017. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.

COMMENTS

DISQUS: 0